Niezwykłe święta Kornelii

Wydawnictwo: Book House
Aleksander

Magiczna, pełna humoru i dobrych emocji baśń o małej Kornelii i Krainie Zielonych Wzgórz, która zabierze Czytelnika w niezwykłą podróż. Podróż do krainy po drugiej stronie bombki, pełnej elfów, skrzatów i czarodziei, ale przede wszystkim w podróż w głąb samego siebie. Mała Kornelia odkryje bowiem, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i z pomocą przyjaciół może zdziałać wiele dobrego.

Gąska | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Przenieśmy się na moment do świata po drugiej stronie bombki. Sześcioletnia Kornelia jest rozczarowana tym, że do Wigilii zostało niewiele czasu, a jej mama wciąż jest w pracy, tata zagranicą czeka na samolot, który ma opóźnienia, a opiekunka chrapie w fotelu. Czuje się samotna i smutna. Nagle spotyka niezwykłego nieznajomego, który daje jej prezent w postaci małego elfa. Dziewczynka ma za zadanie udać się do Krainy Zielonych Wzgórz, gdzie ma pomóc pewnemu chłopcu uratować święta.

Boże Narodzenie to niezwykły czas, który powinniśmy spędzać w gronie najbliższych. To czas kiedy wszelkie spory powinny być zażegnane, a jedyne łzy jakie powinny płynąć, to łzy wzruszenia. Coraz częściej społeczeństwo powtarza, że nie czuje magii, ale o tę magię trzeba samemu zadbać, pielęgnować tradycje, obudzić w sobie dziecko, zadbać o odpowiedni klimat. To co, że nie ma śniegu za oknem, pierwsza gwiazda i tak zaświeci. Niemożna również zapominać, że to nie prezenty są najważniejsze. To święto...

mała_Roszpunka | 2017-01-07
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Książka bardzo mi się podobała. Było w niej wiele przygód, tych radosnych i tych smutnych. Jest to historia o dziewczynce, która miała na imię Kornelia. Miała 7 lat. Pewnego dnia w święta, poznała małego elfa i wtedy zaczęła się ich wielka przygoda. Jak czytałam tę książkę czułam, że zbliżają się święta. Wyobrażałam sobie, że to ja jestem Kornelią i przeżywam to samo co ona. Zachęcam bardzo do przeczytania tej książki.

nonuś | 2014-07-21
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Ta książka jest piękna, magiczna, ma wspaniały klimat świąt i do tego główna bohaterka ma na imię tak jak ja !!!

Dusia | 2011-10-25
Przeczytana: 24 października 2011

Bardzo fajnie napisana ksiazka dla najmlodszych czytelnikow. Piekne ilustracje, jednak czasami bylo za duzo tekstu, a za malo obrazkow i to zniechecalo moja corke do sluchania ;)

SP1 | 2016-03-02
Przeczytana: 04 grudnia 2016