Języki węży

Cykl: Temeraire (tom 6) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Tongues of Serpents
Moreni

Szósty tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznej z czasów napoleońskich – którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser „Władcy pierścieni”. Skazani na dożywotnie zesłanie William Laurence i Temeraire trafiają do kolonii karnej w Australii. Panuje tam zamęt – koloniści samowolnie odsunęli od władzy bezwzględnego gubernatora Bligha, dawnego dowódcę...

Skazani na dożywotnie zesłanie William Laurence i Temeraire trafiają do kolonii karnej w Australii. Panuje tam zamęt – koloniści samowolnie odsunęli od władzy bezwzględnego gubernatora Bligha, dawnego dowódcę okrętu „Bounty”, na którym doszło do osławionego buntu załogi. Zarówno Bligh, jak i nowi zarządcy w Sydney usiłują przeciągnąć przybyszy na swoją stronę. Aby uciec od politycznych rozgrywek, Laurence i Temeraire podejmują się trudnej misji odnalezienia drogi przez Góry Błękitne do wnętrza nieprzyjaznego kontynentu. Wyprawa okaże się o wiele bardziej niebezpieczna, niż początkowo myśleli, i pełna wyjątkowo niemiłych niespodzianek...

źródło opisu: [Rebis, 2010]

beataj | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Bałam się tej części, bo nieopatrznie spojrzałam na słabe opinie. Cóż, nie jest tak świetnie, jak w poprzedniej, ale zupełnie tragicznie też nie. I o dziwo, to co inni krytykowali, czyli pościg przez cała Australię, ja czytałam z dużym zaciekawieniem.
Zobaczę, co będzie w kolejnym tomie, ale mam nadzieję na utrzymanie choć takiego poziomu

cordiale | 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, EBOOK

Moim zdaniem cała saga mogła się zakończyć na poprzednim tomie. Rozumiem, że Novik nie tyle chodzi o "finanse" ale pewnie chce "dociągnąć" do końca walk Napoleona w europie. Początek "Języka węży" jest słaby. Naprawde słaby. Podróż przez Australię w pogoni za jajem, strasznie mnie nudził. Dopiero pod koniec akcja zaczęła nabierać tempa i charakteru z poprzednich części.

Kryanka | 2016-05-16
Przeczytana: 15 maja 2016

Nie zawiodłam się tylko dlatego, że nie miałam wysokich oczekiwań. Długie podróże przez pustkowia zawsze były słabą stroną serii a w "Językach węży" jest w zasadzie tylko wielkie pustkowie i nawet zakończenie nie dało nadziei na większą zmianę. Jedynym plusem książki były wykluwające się kolejno nowe smoki.

lukisow | 2016-06-12
Na półkach: Zrecenzowane, Przeczytane

Po spektakularnym zwycięstwie w poprzednim tomie, kara Lawrence’a została zmieniona z egzekucji na wygnanie. Temeraire ze swoim człowiekiem płynie więc do Australii, zabierając ze sobą trzy smocze jaja żeby wzmocnić tamtejszy oddział Korpusu Powietrznego. Z naszymi ulubieńcami zabiera się jeszcze Iskierka- wbrew władzom brytyjskim i wbrew swojemu kapitanowi. Po dotarciu na miejsce okazuje się jednak, że naszym bohaterom nie dane będzie nacieszyć się spokojnym życiem wygnańców. Nastąpiło obalenie gubernatora, a aktualna i stara władza chce przekonać do swoich poglądów kilkudziesięciotonowego smoka. Lawrence postanawia więc, że idealnym wyjściem będzie wycieczka w głąb Australii- w celu znalezienia przeprawy przez góry.
Spacerek po Australii to nie jest coś, o czym chciałbym czytać. Sięgnąłem po tę serię, ponieważ zostałem skuszony wojnami napoleońskimi, a także bitwami pomiędzy grupami smoków. Ta część mnie rozczarowała, ale nie żałuję czasu jaki na nią poświęciłem. Czytanie dla...

Siemomysła | 2015-10-28
Przeczytana: 27 października 2015

Najsłabsza spośród dotychczas czytanych (lecę po kolei). Zrobiła na mnie wrażenie jakby rozciągniętej na siłę. Z jednej strony wiem, że pokonanie drogi przez całą Australię musiało zająć dużo czasu, z drugiej - wynudziłam się. Czytałam zupełnie bez emocji. Metoda na "nazwij bohatera, powiedz o nim parę słów, a potem zabij" tym razem się totalnie nie sprawdziła. Wszystko było jakby nieco po łebkach. Tak - z jednej strony rozciągnięte opisy podróży, z drugiej nakreślone jakoś tak mało wyraziście postacie. No i Laurence, który też wyblakł. Mam nadzieję, że to tylko taki etap w jego życiu, bo lubiłam, gdy był zdecydowanym mężczyzną o konkretnych poglądach.

Lamia | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Temeraire obleciał już pół Europy, 3/4 Afryki oraz 2/5 Azji. Kolejny 6 tom jest o tym jak oblatuje całą Australię. Co nas czeka w następnym tomie? Temeraire na Biegunie Północnym?
Ale przechodząc do recenzji... Właściwie mogłabym ją skrócić do 1 słowa: NUDA!!! To co Novik rozwlekła na 390 stronach książki, ja z pewnością zmieściłabym na 39 i jeszcze miała problem ze zbyt małą ilością tekstu. Jest to powieść, w której absolutnie nic się nie dzieje.
Z przykrością stwierdzam, że ten cykl był genialny na początku, ale każdy kolejny tom jest coraz gorszy. Tym razem poziom sięgnął dna. Obawiam się, że czekają nas kolejne części i już się ich boję.

RobbVM | 2015-07-07

Przykro mi to mówić, ale zawiodłem się ta tej części smoczej sagi. Choć wcale nie spodziewałem się jakiejś mega bomby, przynajmniej można by było utrzymać poziom po "Zwycięstwie orłów", co jednak się nie stało. No nic, mam nadzieję, że kolejne tomy nie powtórzą tego błędu, którym było zanudzenie czytelnika niekończącą się podróżą przez pustynię i dżunglę - zupełnie jak w "Imperium Kości Słoniowej" :/

Aleksander | 2015-05-02

Na tym tomie skończyłem przygodę z Temerairem. Ciągnięcie w nieskończoność tej serii sprawia, że każda kolejna książka jest gorsza. Po doskonałym wręcz pierwszym tomie i dobrych kolejnych dwóch wystąpiło klasyczne już zmęczenie tematem.

Lynnka | 2012-02-21
Na półkach: Fantastyka/SF, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 lutego 2012

Ta część chyba wyszła najsłabiej ze wszystkich... może trochę akcja rozkręca się pod koniec, żeby znów przerwać się irytująco w ciekawym momencie :) mam jednak wielką nadzieję doczekać kolejnych przygód smoka Temereira i Laurence'a.

innuendo | 2011-02-07
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Wg mnie najsłabsza część. Czytało się może nieźle, ale jakoś tak mało akcji i dziwne zakończenie.