Fullmetal Alchemist t. 22

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 22)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
Edward Elric, alchemia, zbroja, humor, manga, FMA
komiksy
origaminingen

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

EmilyStrange | 2012-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Scena wkroczenia do akcji dawnych znajomych Mustanga wywołała u mnie szeroki uśmiech na twarzy. Uwielbiam mangi, w których szybko można się zżyć z bohaterami, a FMA dokładnie takie jest. Pani generał jak zwykle rozbrajająca szczerością.

Aiwlys | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: czerwiec 2012

Kapitalne uczucie, kiedy nagle po kilku tomach wracają starzy bohaterowie. Poza tym teraz wszystko dzieje się tak szybko, że nie sposób oderwać się od lektury.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

| 2012-02-23

Kocham to!!!!