Czy można mnie pokochać?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Macskát visszafelé simogatják
963-211-052-8
Shirkus

Pełna nieufności i kompleksów Jutka nie potrafi nawiązać kontaktu ani z rodziną, ani z koleżankami. Dopiero wstrząs psychiczny po wypadku, któremu uległa, i pobyt w szpitalu powodują, że dziewczyna postanawia przemyśleć całe swoje życie i zmienić stosunek do otoczenia.

Sakeena | 2016-02-03
Przeczytana: marzec 1998

Nie mogę pominąć tej książki, gdyż wywarła na mnie jako nastolatce ogromne wrażenie. Czytałam ją dawno temu, ale do dziś pamiętam odczucia głównej bohaterki dotyczące życia nastolatków, w sumie można by rzec ot taki dokładny opis życia i problemów młodego pokolenia. Bo czy dzisiaj dzieci i nastolatki nie oceniają się po wyglądzie, tym co mają? Oczywiście nie chcę tu obrazić czy znieważyć młodych osób. Sama byłam nastolatką, więc wiem na czym to polega. Główna bohaterka po bolesnych przeżyciach, wypadku i pobycie w szpitalu postanawia przemyśleć swoje życie i zmienić stosunek do niego. Uważam, że taki dystans potrzebny jest nam wszystkim...

Jajeczko | 2015-07-20
IronKate | 2015-01-06