Tytus, Romek i A'Tomek. Księga VI. Tytus olimpijczykiem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 6)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek, A'Tomek, komiksy
komiksy

Romek i A'Tomek postanawiają wystawić Tytusa do zawodów olimpijskich, w tym celu trenują go w różnych dziedzinach sportu; pojazd – Trąbolot.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-06-25

Całkiem fajny komiks, z zaskakującym zakończeniem. Dużo w nim krótkich humorystycznych zdarzeń pokazanych na jednej lub dwóch stronach, przesuwających całą akcję do przodu. Nie można się nudzić. Jest tu też oczywiście kolejny z absurdalnych pojazdów, którym poruszają się bohaterowie. I jak zwykle w tym komiksie mamy coś przydatnego wplecionego zgrabnie w rysunki. Są to tabelka z kategoriami wagowymi w boksie, przykłady ćwiczeń gimnastycznych oraz rozmieszczenie najważniejszych mięśni w ciele człowieka (chociaż tu pokazane na przykładzie Tytusa - małpy).
Generalnie - jest się z czego pośmiać a odbioru całości nie psują ideologiczne "wstawki" jak w poprzednim komiksie.

Degamisz | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

W zdrowym ciele zdrowy duch, sport to zdrowie etc. Papcio Chmiel ciągle ma na celu uczyć przez zabawę. Tym razem trójka bohaterów bierze udział w olimpiadzie zwracając jednocześnie uwagę jak ważny jest sport. Szkoda, że w obecnych czasach komiksy o Tytusie nie mają już tak silnego wydźwięku i odbioru, bo sądzę, że wielu dzieciakom sport by się przydał zamiast bezmyślnego ślępienia w telewizor czy przesiadywania przed monitorem komputera.

Ta część jest zdecydowanie lepsza niż „Podróż do ćwierć koła świata”. Dużo zabawniejsza, w stylu do jakiego przyzwyczaił mnie dawno temu Papcio Chmiel. I chociaż jak dla mnie to szczyty osiągnie dopiero przy księgach XI, XII i XV (moje trzy ulubione) tak już teraz da się zauważyć, że celuje wysoko i większości przypadków mu się to udaje. Polecam.

Wkp | 2014-12-06

Romek i A’Tomek widząc ogłoszenie o olimpiadzie w Kogutkowie Górnym zaczynają szkolić Tytusa na sportowca…

Dużo humoru, dużo akcji, sporo absurdu i garść mądrości .Taki jest ten tom, taka jest cała seria, a nie znać, top wstyd.

Polecam!

goskrzys | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Tytus w zawrotnym tempie szykuje się, aby wziąć udział z olimpiadzie. Trenuje wszystkie możliwe dyscypliny sportowe, aby zdobyć jak najwięcej medali i ogólnokrajową sławę. Nie obywa się też bez kłopotów: od przekombinowania z ilością odżywki, przez wpadnięcie do beczki z miodem, aż po przymusową karierę bokserską w odległym miasteczku na Dzikim Zachodzie... A wszystkie te perypetie po to, by trafić wreszcie na upragnioną olimpiadę i przekonać się, że to olimpiada szachowa...

Sporo dobrego humoru, a także duża dawka wiedzy o starożytnych igrzyskach oraz współczesnym sporcie. Można jeszcze dziś przeczytać z przyjemnością.

Alfalfa | 2017-04-26

Z rozrzewnieniem przypomniałam sobie, że w dzieciństwie pasjami czytałam Tytusa. Do tej pory pamiętam jakieś cytaty, np. "jak zrobić czernidło radzę: wprzódy z pieca zeskrob sadze, roztop sadła funt niecały, wosku rozpuść dwa kawały, dolej olej" albo "serce mi pika jak klapa u śmietnika". :) Już nie pamiętam, w których księgach to było, pewnie w kilku pierwszych, bo ja to czytałam ze 30 lat temu.
Papcio Chmiel będzie na Targach Książki w tym roku - może by odwiedzić stoisko?

Mamerkus | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Jak zobaczyłem na wstępie "tablicę ważniejszych mięśni Tytusa" to od razu wiedziałem, że będzie dobrze. "Tytus olimpijczykiem" to powrót Papcio Chmiela do top formy nonsensu i kupy absurdalnych gagów, na czele z Tytusem "najpierw masa, potem rzeźba", styropianową sztangą, gadającą pszczołą, zgorzkniałym Tytusem, treningiem bokserskim w rozrzedzonym powietrzu, Tytusem bokserem, olimpijskim snem Tytusa itd., co strona, to lepszy skecz. Uśmiałem się po pachy.
Co lepsze teksty: "zdradził nas, przeszedł na zawodowstwo", "jestem obciążony klątwą pana dozorcy za wybicie piłką szyby w piwnicy".

Profesorek | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Och, Tytek przypakował w tej księdze...
Romek i A'Tomek mogli by się wiele nauczyć.

kismetka | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 września 2015

Tym razem Tytus staje się sportowcem, a właściwie olimpijczykiem. Chłopcy postanawiają uczynić z niego zawodnika i wysłać na olimpiadę do Kogutkowa Górnego. Oczywiście, jak zawsze, podział ról jest bardzo sprawiedliwy i jakże charakterystyczny dla tej ekipy – Tytusowi trafia się czarna robota, czyli zostaje zawodnikiem, Romek jest trenerem, a A’Tomek – kierownikiem grupy, czyli jak zawsze ma rządzić.
Jak chyba w każdym komiksie z przygodami Tytusa, tak i tutaj pojawia się specjalistyczny pojazd – tym razem to trąbolot, który co prawda wywozi Tytusa nie tam gdzie powinien, ale sam w sobie jest uroczy.
Nie brakuje tu również wątków edukacyjnych – jest tabela z podziałem wag bokserskich, tablica z mięśniami (co prawda szympansimi na przykładzie Tytusa) oraz obrazki z codzienną gimnastyką Tytusa. Są pokazane starożytne igrzyska greckie (które są efektem zażycia przez Tytusa tabletek nasennych… to akurat taki mniej edukacyjny moment :) ).
Ta księga uniknęła propagandy, jest wesoła jak...

Piodr123 | 2018-05-17

Książeczka przekazuje sporo wiedzy, fabularnie też trzyma poziom - jedna z lepszych

Marta | 2011-10-02
Przeczytana: 02 października 2011