Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu

Tłumaczenie: Julian Brudzewski
Wydawnictwo: Kos
All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten
978-83-60528-68-6
Celaeno

Piętnaście lat temu Robert Fulghum opublikował proste credo, które pod tytułem "Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu" zajęło pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa. Obecnie Fulghum powraca do tej książki, tak ciepło przyjętej na całym świecie, i wzbogaca ją o nowe wprowadzenie oraz dwadzieścia pięć dodatkowych opowiadań.

Sandra | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

Najcudowniejszy prezent na świecie.
jak się okazało, pastor, Robert Fulghum, napisał przecudowną powieść, która uczy czytelników, jak żyć szczęśliwie i doceniać to co się ma.
Autor opisuje z pozoru proste i codzienne historie, z których wyciąga niesamowite wnioski i nauki życiowe. Nauki nie tylko dla niego lecz dla nas również!
Dobry samarytanin i kable rozruchowe. Bo jak nie pomóc komuś, komu tylko siadł akumulator?
Kto zabronił uczniowi szkoły szkolącej na służbę w kościele pracować w pubie jako barman?
Schodząc juz na odległy margines, Flughum pokazuje nam, że wiara w Boga to wyłącznie dobroć, i jeszcze raz dobroć, a nie realia kościoła, na które wszyscy dziś patrzą. Bo cudownie jest w coś wierzyć i mieć nadzieję.
I to takie cudowne, że nie przymusza nas do niczego. Bo to książka o życiu, jego i naszym też i wszystkich ludzi tak cudownych, którzy pojawili się w jego życiu, i o zawiązaniu tych, którzy są w naszym. Kto by pomyślał, ile może nas nauczyć głuchy chłopiec, lub...

Nimmo | 2015-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Bardzo mądra książka która bez filozoficznego zadęcia opowiada o prostych-trudnych sprawach które każdemu mogą przytrafić się w życiu i o sposobach radzenia sobie z nimi. Jednocześnie skarbnica cytatów:
- Kije i kamienie mogą połamać nam kości, ale słowa łamią nam serca
- To pomaga, kiedy się zawsze ma kogoś do pocałowania na dobranoc
- Ludzie którzy mają dobre intencje, dają dobre prezenty
- Do trzech razy sztuka, a potem fora ze dwora
- Wszystko wygląda lepiej z dystansu
No i ostatnio mój ulubiony:
- Chcę umrzeć na tańcach albo w knajpce - z nadmiaru przyjemności albo jedzenia

Polecam (do czytania "po kawałku", choć gdy już się zacznie, ciężko się oderwać :) ). Co jakiś czas sam będę do niej wracał, bo naprawdę warto.

Ps1. Jeśli komuś nie zrobił się w gardle "gul" i nie zeszkliły oczy podczas czytania "Syreny" to zapewne nie ma serca :)
Ps2. W dzieciństwie ominęła mnie zabawa w sardynki no ale ... nigdy nie jest za późno, żeby polecieć ;)

marzkaaa | 2012-03-30

Zbiór krótkich opowiadań o życiu, które w prosty i zrozumiały sposób ukazują codzienne i niecodzienne dylematy. Książka "jak to się mówi" nie do czytania na raz, powiedziałabym wręcz, że każde z opowiadań trzeba czytać z pewną perspektywą czasową. To jeden z tytułów, który z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest warty przeczytania.

Shirogami | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Mała książeczka, która służy do wywoływania uśmiechu na twarzy, kiedy świat wydaje Ci się brudny i brzydki i nie wiesz, po co wstajesz rano z łóżka.

DeeM | 2012-07-01
Przeczytana: 13 czerwca 1988

Pył kosmiczny, trawnik ... itp hmmm proste miłe, i wzruszające jednak ukryta głębia.

Barbara Przychoćko | 2011-08-22

Piękne opowiadania warto po nie sięgnąć

Nora | 2011-01-09
Przeczytana: lipiec 2010

Bardzo ciekawe opowiadania, z morałem.

storczyk | 2012-01-11

mam inne wydanie