VAT praktyczny poradnik w zakresie podatku od towarów i usłu

Wydawnictwo: BL Info
biznes, finanse

PODATEK VAT to praktyczny i zrozumiały poradnik w zakresie podatku od towarów i usług. Wyjaśniamy tu szczegółowo i od podstaw wszystkie zasady związane ze specyfiką samego podatku, jak i nową ustawą VAT. Znajdziesz tu wyjaśnienia wszystkich regulacji zawartych w ustawie, a także praktyczne przykłady rozliczania VAT u w transakcjach krajowych, wewnątrzwspólnotowych oraz tych dokonywanych poza Unią Europejską import i eksport . A co najważniejsze wszystko zrozumiesz, ponieważ książka jest napisana przyjaznym i zrozumiałym językiem. Ponadto jej zawartość jest uszeregowana w przejrzysty sposób, co pozwoli ci na szybkie znalezienie potrzebnych w danej chwili informacji. Książka jest aktualizowana na stronie internetowej. Oznacza to, że kiedy następują zmiany w regulacjach podatkowych, my informujemy o tym na tej stronie. Poza tym zamieszczamy tu informacje uzupełniające, które naszym zdaniem mogą przydać się w codziennej pracy związanej z rozliczaniem podatku VAT. Dostęp do aktualizacji jest bezpłatny. Wybrane zagadnienia Tak działa VAT Podatek należny i naliczony Towar czy usługa Kto płaci VAT Podstawa opodatkowania Opodatkowanie marży Kiedy wykazać podatek Kiedy odliczyć VAT Zwrot podatku Działalność mieszana Zwolnione z podatku Stawki VAT Transakcje wewnątrzwspólnotowe Import i eksport Rejestracja Ewidencja zakupu i sprzedaży VAT Deklaracje Raporty kwartalne Handel towarami Towary używane Usługi Kultura Zaliczki i przedpłaty Samochód firmowy Aktualizacje i uzupełnienia Autorzy Danuta Młodzikowska jest pracownikiem BL Info Polska i zajmuje się pisaniem poradników z zakresu zagadnień podatkowych, a także tłumaczeniem książek. Ulf Svensson pracuje w centrali wydawnictwa BL w Szwecji. Jest ekspertem i doradcą podatkowym, szczególnie w zakresie podatku VAT w Unii Europejskiej i transakcji wewnątrzwspólnotowych, a także autorem wielu poradników z dziedziny rachunkowości i finansów w firmie.