Jak studiować historię sztuki

Wydawnictwo: Universitas
6 (21 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
How to write art history
97883-242-0945-3
sztuka, historia
sztuka
Celaeno

Książka ma charakter podręcznika i pomocy naukowej - jest to swego rodzaju kompendium najważniejszych pojęć i zagadnień przydatnych studentom historii sztuki przygotowujących się do egzaminów. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym histroii sztuki jako nauki akademickiej, autorka przedstawia podstawowe metody wykorzystywane przez historię sztuki, czyli formalną i kontekstualną analizę dzieła sztuki. W kolejnych rozdziałach czytelnicy znajdą wskazówki dotyczące pisania egzaminów i prac semestralnych, a także zwięzłe omówienie dziejów historii sztuki, które pomoże zrozumieć, jak dyscyplina ta zmieniała się i dlaczego zajmuje się tymi, a nie innymi zagadnieniami.

Gabrielle | 2014-12-01

Jest to krótki, zwięzły i napisany niezwykle prostym językiem poradnik o tym, jak studiować historię sztuki. Niektóre rady bardzo cenne, inne rażące swą oczywistością, przy jeszcze innych zaś zastanawiałam się, czy aby na pewno pasują do polskich realiów. Mimo to jednak na pewno warto go przeczytać, tym bardziej, że jest to lektura na właściwie jeden wieczór.

comafan | 2013-05-25

Bardzo dobre wprowadzenie do historii sztuki dla laików. Mi bardzo odpowiada ze względu na szczegółowe zaprezentowanie formalnej metody badawczej historii sztuki. No i książka jest przejżyście napisana.

Jacus19 | 2016-09-01
Horus | 2016-05-27