PODSTAWY NAUKI O ORGANIzACJI

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320817379
biznes, finanse

W książce zawarto wiedzę o przedsiębiorstwie jako organizacji gospodarczej. Przedstawiono w niej wiele pojęć, klasyfikacji i elementów teorii stanowiących podstawę nauki o przedsiębiorstwie. Autorzy skoncentrowali uwagę na: teoretycznych podstawach funkcjonowania organizacji, formach i przekształceniach przedsiębiorstw oraz ich otoczeniu, zasobach i ich znaczeniu w działalności przedsiębiorstwa, zarządzaniu kapitałem ludzkim, gospodarowaniu zasobami niematerialnymi, zasobach partnerskich i klienckich przedsiębiorstwa, procesach innowacyjnych w przedsiębiorstwie, współczesnych problemach zarządzania, kreowaniu wartości przedsiębiorstwa, trendach w rozwoju przedsiębiorstw. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych w wyższych uczeniach różnych typów, kształcących w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Publikację tę opracował zespół pracowników Instytutu Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) Uniwersytetu Szczecińskiego.

Maria | 2015-10-27
Monika | 2013-12-06