Pomiar dokonań. Od wyniku finansowego do Balanced Scorecard

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka stanowi kompendium wiedzy o pomiarze dokonań (wyników). Prezentuje w sposób przystępny zalety i wady różnych koncepcji pomiaru dokonań stosowanych w praktyce polskich i światowych przedsiębiorstw. Ostatni rozdział stanowi przewodnik pozwalający na opracowanie systemu pomiaru dokonań dostosowanego do specyfiki firmy i wymagań zarządzających. Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr hab. Alicji Jarugi:Procesy globalizacji znacznie przyspieszyły powstawanie nowych koncepcji pomiaru i przekazywania informacji o wynikach działalności przedsiębiorstw, zwłaszcza wielkich korporacji o zasięgu międzynarodowym. Niektóre z tych koncepcji zastosowano w Polsce. W książce przedstawiono ewolucję wiedzy w zakresie pomiaru dokonań, zbadano czynniki oddziałujące na zmiany w rachunkowości zarządczej w zakresie pomiaru dokonań. Na szczególną uwagę zasługuje próba opracowania typologii analizowanych koncepcji pomiaru dokonań oraz studium zbadanych w praktyce przypadków wprowadzania i funkcjonowania systemów tego pomiaru.

RudaEwka | 2010-10-07