Rachunkowość Podstawowe założenia i zasady

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Publikacja stanowi studium podstawowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Jej dydaktyczne walory sprawiają, że można ją polecić jako podręcznik akademicki, powinna także funkcjonować jako kompendium umożliwiające samodzielne studia podstaw rachunkowości.Książka obejmuje przede wszystkim opis podstawowych założeń systemu rachunkowości ze szczególnym uwypukleniem roli i znaczenia metody bilansowej w całym procesie ewidencji gospodarczej. Najistotniejsze jest ujęcie metody bilansowej i innych podstawowych zasad rachunkowości nie jako praktycznego fundamentu procedur księgowych, ale jako metody myślenia podporządkowującej sobie cały system rachunkowości. Znaczącym atutem jest oryginalność ekspozycji podstawowych założeń i zasad rachunkowości. Autorka przyjęła nowatorską, nie stosowaną powszechnie w doktrynie dydaktycznej koncepcję opisywania głównych założeń systemu rachunkowości. Zerwała całkowicie z utrwaloną w Polsce doktryną dydaktyczną rachunkowości opartą na formalnym języku opisu i sformułowaniach odnoszących się techniki ręcznej.