Ocena i rozwój umiejętności pracowniczych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akademia Biznesu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akade
83-7287-004-7
biznes, finanse

Książka stanowi zbiór tekstów poświęconych problemom oceny i rozwoju umiejętności pracowników. Jej celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy z zakresu doradztwa personalnego - zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, mającej dopomóc pracownikom działów kadr w profesjonalnym wykonywaniu ich obowiązków, z pełną świadomością możliwych pułapek i ograniczeń. Książka powstała bowiem z myślą o osobach trudniących się sprawami rekrutacji, selekcji, ocen pracowniczych, szkolenia i rozwoju personelu różnych szczebli -od stanowisk podstawowych po stanowiska menedżerskie. Pozycja ta powinna być zatem traktowana jako kompendium wiedzy na temat psychologicznych aspektów oceny, przydatne przede wszystkim - aczkolwiek nie tylko - osobom od niedawna trudniącym się tą problematyką, oraz punkt wyjścia do dalszych poszukiwań dla osób bardziej zaawansowanych. Podstawowym założeniem autorki jest zaakcentowanie wymiaru praktycznego przekazywanej wiedzy. Stąd w książce znalazło się omówienie najważniejszych zasad oceny i rozwoju personelu, poparte - z jednej strony - wiedzą teoretyczną, a z drugiej - przykładami praktycznymi. Dodatkowo zaprezentowane w niej zostały najpopularniejsze metody służące ocenie psychologicznych umiejętności pracowniczych - podstawy teoretyczne, przykłady wykorzystania, możliwości ich zastosowania. Większość z metod wykorzystywanych do oceny potencjału pracowników stanowi także podstawę kierowania ich rozwojem, dlatego na ten aspekt zwrócono szczególną uwagę. Ważnym założeniem autorki jest też pokazanie ograniczeń w stosowaniu gotowych - standardowych - metod psychologicznych oraz udzielenie wskazówek dotyczących tego, jak wypracować własne - pasujące do danej firmy - sposoby postępowania.

źródło opisu: Akade, 2001

Outcast | 2015-12-14