Upadek szoguna

8370820026
powieść, , Japonia
historyczna
hunter

Uratowany i adoptowany w wieku 14. lat przez kapitana amerykańskiego statku wielorybniczego, John Mung jest jednym z pierwszych Japończyków, który może poznać odległe lądy - od Ameryki i Hawajów po Chiny. Przyszłość wychowanego w kulturze Zachodu młodzieńca, adepta sztuki żeglarskiej i absolwenta Harwardu, leży jednak w ojczystym kraju, od ponad 200. lat pozostającym w izolacji... Przeznaczeniem Munga jest zjednoczyć siły Wschodu i Zachodu w walce z armią potężnego Szoguna, by przywrócić panowanie dynastii cesarskiej..

Alek | 2016-10-24
Na półkach: Wywalone, Przeczytane