Bardzo nowe szaty króla

Wydawnictwo: Dom Spotkań z Historią
978-83-620-2000-3
Gapiszon, Solidarność, dla dzieci
A--

Nowa książeczka o Gapiszonie została specjalnie przygotowana na Święto Wolności - rocznicę wyborów 4 czerwca 1989, w ramach wydarzeń Wyłącz system organizowanych przez Dom Spotkań z Historią. W kolejnych przygodach Gapiszon jak zwykle wpada w przeróżne tarapaty. „Solidarnościowa” opowieść inspirowana baśnią Andersena wprowadza najmłodszych czytelników w kwestie wyboru między życiem w kłamstwie...

W kolejnych przygodach Gapiszon jak zwykle wpada w przeróżne tarapaty. „Solidarnościowa” opowieść inspirowana baśnią Andersena wprowadza najmłodszych czytelników w kwestie wyboru między życiem w kłamstwie ikonformizmem, a prawdą i odwagą. A wszystko to w dostosowanej do możliwości dziecka, lekkiej i zabawnej formie.

źródło opisu: Dom Spotkań z Historią, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie za zgodą administratora www.butenko.pl

michnar3 | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 6-7

Bardzo mi się podobało, taki zabawny komiks.

Ginny11 | 2012-05-06
bartos | 2013-08-21