Annapurna: pięćdziesiąt lat wypraw w strefę śmierci

Tłumaczenie: Michał Misiorny
Wydawnictwo: Muza
Annapurna 50 Jahre Expeditionen in die Todeszone
83-7200-666-0
alpinizm, wspinaczka, Himalaje
literatura faktu
Honorka22

W roku 1950 Maurice Herzog i Louis Lachenal stanęli na wierzchołku Annapurny, pierwszy szczyt ośmiotysięczny został nareszcie zdobyty. W ciągu kilkunastu lat pokonano wszystkie. Pierwszym człowiekiem, który tego dokonał, zdobywając czternaście ośmiotysięczników, był Reinhold Messner - dziś już człowiek legenda. On to, autor wielu pasjonujących książek, postanowił przypomnieć, że mija właśnie 50 lat od bohaterskiego wyczynu dwóch Francuzów, którzy otworzyli nową epokę w historii himalaizmu.

źródło opisu: nota wydawcy

Abatka | 2018-03-12