Zwycięstwo miłości

1999-01-01
1999-01-01
8371320388
Joanna Ugniewska
romans literatura dla kobiet miłość

Na odwrót przeczytałam tę krótką serię Marii Venturi, bo najpierw drugą część, ale i tak czytałam z zainteresowaniem i jakoś szczególnie mi to nie przeszkodziło.

Historia szczęśliwego z początku małżeństwa Marca i Chiary pokazuje jak niewiele czasem trzeba, by zepsuć relację dwojga bardzo dobrze dobranych i kochających się ludzi.
Nie pomaga nawet fakt, że Chiara jest psychologiem i nie potrafi dostrzec oznak zdrady i zaradzić problemom.
Przychodzi mi na myśl powiedzenie "lekarzu ulecz samego siebie".

Brzydka okładka nie zapowiada dobrej psychologiczno-obyczajowej powieści, a taka właśnie jest ta książka.
Bardzo dobrze skonstruowane postacie, nawet te drugoplanowe, a postać Chiary jest świetnie zanalizowana. To książka o prawdziwym życiu: o miłości, relacjach, emocjach, ale i o problemach z bezdzietnością, alkoholem, o samotności i cierpieniu, zdradzie i wybaczeniu.
Zakończenie trochę za bardzo w stylu harlequina.
Zachęcam jednak do przeczytania, bo zalety przewyższają wady.

Nie pomaga nawet fakt, że Chiara jest...

Ani okładka przywodząca na myśl lata osiemdziesiąte i postacie rodem z '' Dynastii '' , ani tytuł iście harlequinowy nie zachęci do przeczytania tej pozycji tych , którzy nie lubują się w słodko - landrynkowych romansowo miłosnych historiach z Happy Endowym zakończeniem . Jednak ta książka jest inna . W moim odczuciu bardzo na plus są skonstruowane postacie , zwłaszcza ta główna , Chiary . Chiary jest żoną Marca , ale i dyplomowanym psychologiem i rzeczywiście jak już wspomniała wcześniej czytelniczka ' lila ', niektóre z zachowań i sposobu postępowania pani psycholog są dziwne i nie '' przystoją '' , ale moim zdaniem to świadczy tylko o tym że jak to się mówi '' Najciemniej zawsze pod latarnią '' i że łatwiej jest radzić i oceniać i pomóc komuś innemu , obcemu , niż samemu sobie . Wtedy kiedy dochodzą do głosu nasze osobiste emocje , cała racjonalna , teoretyczna strona psychologii bierze po prostu w łeb . Tak się dzieje w przypadku Chiary , mimo że potrafi sama siebie zdiagnozować , nie potrafi jednak sobie pomóc i zapobiec niektórym swoim uczynkom . To książka o miłości , samotności , ale też o potrzebie uważności na drugiego człowieka . Jak również o wybaczaniu innym , ale i samemu sobie . Polecam .

"Niemodna" okładka z modelką z lat osiemdziesiątych, nie zachęca współczesnego czytelnika, czy raczej czytelniczki, bo książka kierowana jest raczej do kobiet. Sprawdza się tu stare powiedzenie: nie ocenia się książki po okładce.
Super powieść psychologiczna. Nie wszystkie kroki Chiary są dla mnie zrozumiałe. Podejmowane przez nią decyzje nie zawsze przystoją dyplomowanemu psychologowi. Uważam, że winę za rozpad małżeństwa ponosi Chiara, mimo tego, że to Marco zdradził żonę.
Bardzo dobra książka, może zakończenie jest zbyt przewidywalne i kolorowe.
PS Dziwi mnie tak mała liczba czytelników!?!

Zwycięstwo miłość to bardzo wzruszająca i dramatyczna opowieść o cierpieniu, mióści, stracie najbliższych, ale również o szczęściu, które przychodzi mimo wszystkich przeciwności losu. Życie ludzkie pełne jest błędów, niedoskonałości i cierpienia. Przekonali się o tym Marco i jego żona Chiara. Pozornie szczęśliwe małżeństwo zakończyło się rozwodem. Przez kilka lat oboje będą próbowal poukładać na nowo swoje życie, ale w końcu los po raz kolejny zetknie ich ze sobą. Wówczas to dokona sie tytułowe zwycięstwo miłości. Po deszczu zawsze przecież wychodzi słońce, a miłość bywa silniejsza od wszelkich złych uczuć.

• ☀️ Rok 2016
  • Obyczajowe
  • 2007
  • Literatura włoska

Dodaj cytat z książki Zwycięstwo miłości