Korespondencja Marii Skłodowskiej-Curie z córką Ireną: 1905-1934: wybór

Tłumaczenie: Krystyna Dolatowska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Correspondance : choix de lettres 1905-1934
Cathhhy

Nie chodzi tutaj o odtworzenie życia Marii Skłodowskiej-Curie i jej córki Ireny. Ich nazwiska są powszechnie znane, prace publikowane, napisano o nich książki. Korespondencja, którą oddajemy do rąk czytelnika, pozwoli mu jednak śledzić krok za krokiem, na przestrzeni lat blisko trzydziestu, związek między matką a córką - obie są sławne, łączy je zarazem głębokie uczucie i namiętne oddanie dla tych samych bada naukowych. [z przedmowy Gilette Ziengler]

Patka | 2015-10-05
Przeczytana: 04 stycznia 2016