Wykłady ze stylistyki

Seria: Językoznawcza [PWN]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Pierwszy od wielu lat uniwersytecki podręcznik do stylistyki: * nowoczesny, przystępnie napisany, * obejmujący całość zagadnień stylistycznych, * wprowadzający w historię, zakres tematyczny i metody badawcze stylistyki, * zbierający i porządkujący informacje o najnowszych badaniach nad tekstami internetowymi, etyką wypowiedzi czy językiem religijnym, * zawierający liczne przykłady, syntetyczne zestawienia i porównania oraz obszerną bibliografię. Książkę polecamy studentom filologii i dziennikarstwa, maturzystom, nauczycielom polonistom oraz lektorom języka polskiego, a także osobom zawodowo zajmującym się pisaniem i redagowaniem tekstów.

książek: 1970
kryptonite | 2011-10-24
Przeczytana: listopad 2010

Podręcznik dobrze napisany. Przedmiot kojarzyć będę z pierwszym zaliczeniem na studiach: kilka wykładów i duuuużo materiału do nauczenia.

melkein | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, Polskie, Język