Sztuki teatralne

Sztuki teatralne
83-917707-1-0
historia, teatr, sztuki teatralne
A--

Przez długi czas kilka sztuk teatralnych napisanych przez Nienackiego było absolutnie niedostępnych, może z wyjątkiem nielicznych czytelni. Maszynopisy leżały w muzeum olsztyńskim, razem z innymi materiałami przekazanymi tam przez Panią Helenę Nowicką. I właśnie w porozumieniu z nią wydobył je z archiwum Radosław Krupka, a następnie doprowadził do wydania ich drukiem. Z tej okazji 10....

Z tej okazji 10. rocznicy śmierci Zbigniewa Nienackiego wydawnictwo „Rzecz Kultowa” przygotowało nigdy wcześniej nie publikowane, powstałe w latach 60-tych, "Sztuki teatralne", na które składają się: Nekropolis, Styks, Na Kasjopei zaraza, Termitiera, Golem, Myszy króla Popiela. Podobnie jak w znanej już czytelnikom twórczości autora, utwory obejmują tematykę sensacyjno-historyczną, archeologiczną, problematykę obyczajową, psychologiczną, zagadnienia polityki, a nawet science fiction.

Krzysztof Lipień | 2015-05-19
ro48 | 2015-03-15