Rachunkowość zarządcza w banku /Rachunek kosztów działań abc w zarządzaniu bankiem komercyjnym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Autorka w sposób przystępny pokazuje, jak krok po kroku należy projektować rachunek kosztów działań (ABC) w bankach, w jaki sposób najefektywniej należy go wdrożyć oraz do jakich celów zarządczych może być wykorzystany. zaprezentowane rozwiązania bazują na wskazówkach sugerowanych przez twórców metody ABC i zostały dostosowane do warunków działania banków w Polsce. Potrzeby informacyjne banków komercyjnych w zakresie rachunku kosztów zdiagnozowano natomiast na podstawie badań (w tym ankietowych) wszystkich banków działających w polskich uwarunkowaniach prawnych. Książka jest podręcznikiem dla studentów studiów licencjackich i magisterskich do przedmiotów: rachunkowość zarządcza, rachunek kosztów, rachunkowość bankowa, controlling w banku, a także dla studentów specjalistycznych studiów podyplomowych i uczestników szkoleń, będzie również cennym źródłem dla zarządzających bankami. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Mateusz Nakonieczny | 2013-06-22
Przeczytana: 27 sierpnia 2013