Cztery sny

Cztery sny
978-83-61154-66-2
opowiadania, bunt, codzienność, ból
Ag2S

"Cztery sny" Ewy Małopolskiej to zbiór czterech opowiadań - "Krótka historia", "Cztery sny", "Cegielnia" i "Ludzie z Sadowej". Ich bohaterowie to młodzi, rozczarowani rzeczywistością ludzie, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli decydują się zamieszkać na skłotach. Skłot nie jest dla nich formą młodzieńczego buntu lecz świadomym wyborem i sposobem na życie; to otwartość umysłu, trudna sztuka odnalezienia się w grupie i wspólne ideały. Opowiadania Małopolskiej, choć gorzkie i do bólu realistyczne, pełne są poetyckich opisów stanów ducha i zmagań z codziennością.

monia | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Lubię książki, w których bohaterowie podążają własną, inną niż większość społeczeństwa drogą, żyją tak jak chcą bez oglądania się na innych. Dlatego też kupiłam tę książkę. Niestety, oprócz ciekawej okładki, nie ma nic w tej książce, co wzbudziłoby we mnie jakieś przynajmniej minimalne utożsamienie się z bohaterami tych 4 opowiadań a więcej emocji wzbudziło wysłuchanie wiadomości w radio niż opisane historie.

małgorzata | 2011-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Poruszyły mnie historie bohaterów tej książki. Barwne, szokujące, autentyczne i niecodzienne zarazem. Warto przeczytać!

Marek Dolny | 2011-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Niezwykle ciekawe studium postaw młodych ludzi.

albercik15 | 2015-11-04
Blef | 2015-07-30