Teorie osobowości. Studia przypadków

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Personality Theory Workbook
Róża_Bzowa

Książka ma charakter unikatowy, zarówno z uwagi na treść, jak i układ. Nie zawiera jakiegoś kompendium wiedzy psychologicznej, ale zbudowana jest z krótkich opisów historii życia, stanowiących materiał do interpretacji w świetle wybranych teorii. Po opisie przypadku następuje seria niebanalnych pytań, których celem jest ukierunkowanie myślenia czytelnika, a zarazem sprawdzenie jego wiedzy i umiejętności posłużenia się daną teorią do interpretacji opisanych zjawisk.
[Z „Wprowadzenia do wydania polskiego”]

libertas | 2016-01-30