7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
parowozy, kolej, historia kolei
motoryzacja
Róża_Bzowa

„W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych po żelaznych szlakach Polskich Kolei Państwowych jeździło jeszcze kilka serii parowozów (normalnotorowe – Pt47, Ol49, TK48, Ty2, Ty43, Ty45, Ty51; wąskotorowe – Px38, Px48, Px49), ale zmierzch pięknej i romantycznej epoki, pomimo kilkakrotnego przesuwania ostatecznej daty likwidacji parowozów czuć wyraźnie. Być może jedyną pamiątką po latach królowania parowozu zostaną, oprócz wspomnień rozkochanych w nich ludzi, tylko książki, z których jedną dziś oddajemy do rąk Czytelników.
[Ze „Wstępu do wydania polskiego”]

Konsultacja, uzupełnienia oraz teksty o parowozach P x 29, typ Tt, Pt31 i Ferrum 47: Bogdan Pokropiński.
Ilustracje: Jiří Bouda.
Pprac. wersji pol. Marek Moczulski.

Black_devil | 2015-11-19

Przegląd typów parowozów ze Świata. Brakuje kilku legendarnych maszyn ale warto mieć w swojej bibloteczce

książek: 2009
gorofil | 2016-05-16