Houby / Das groβe Pilzbuch
83-09-01181-4
grzyby, fungi, saprofity, mykologia
flora i fauna
Róża_Bzowa

Książka zawiera wiedzę teoretyczną na temat grzybów: ich budowy, biologii, znaczenia w środowisku; omówienie grzybów trujących i zatruć grzybami, sposobów zbierania grzybów; wskazówki dotyczące zielników grzybów, przegląd systematyki grzybów, słowniczek terminów oraz mnóstwo opisów i ilustracji poszczególnych klas i rzędów grzybów. Na końcu znajdują się skorowidze polskich i łacińskich nazw grzybów.
Wydanie polskie oparto na wydaniu niemieckim.
Ilustracje: Bohumil Vančura.

książek: 2009