Poznávajme huby
83-04-02963-4
grzyby, fungi, saprofity, mykologia
flora i fauna
Róża_Bzowa

Część ogólna książki zawiera podstawowe dane dotyczące morfologii, anatomii i fizjologii grzybów oraz uwzględnia aspekt ochrony gatunków i współczesne dane dotyczące wykorzystania grzybów wielkoowocnikowych w procesach biotechnologicznych. W części szczegółowej przedstawiono opisy około 280 gatunków, na ogół pospolitych w Polsce, uzupełniając je rysunkami zarodników. Na końcu znajduje się...

W części szczegółowej przedstawiono opisy około 280 gatunków, na ogół pospolitych w Polsce, uzupełniając je rysunkami zarodników. Na końcu znajduje się ponad 130 barwnych tablic ilustracyjnych, które składają się z reprodukcji akwareli i diapozytywów wykonanych na tle środowiska.
Ilustracje: Aurel Dermek.

Hiady | 2011-03-06