Książęta boru

Wydawnictwo: Continental
opowiadania
malineczka74

Zbiór opowiadań. Mniszkówna, autorka wielu romansów, bardzo poczytnych przed laty i do dziś wznawianych. Przez jednych uważana za grafomankę, przez innych traktowana jako klasyk literatury popularnej, przeznaczonej dla masowego czytelnika. Posługiwała się chętnie stereotypowymi sytuacjami melodramatycznymi, ze społeczno-psychologicznego punktu widzenia niemal fantastycznymi, głosząc...

Zbiór opowiadań.

Mniszkówna, autorka wielu romansów, bardzo poczytnych przed laty i do dziś wznawianych. Przez jednych uważana za grafomankę, przez innych traktowana jako klasyk literatury popularnej, przeznaczonej dla masowego czytelnika. Posługiwała się chętnie stereotypowymi sytuacjami melodramatycznymi, ze społeczno-psychologicznego punktu widzenia niemal fantastycznymi, głosząc zwycięstwo cnoty i szlachetności nad złem i egoizmem.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Rachela | 2014-07-09
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane

Druga po " Trędowatej" książka Heleny Mniszkówny po którą sięgnęłam. I rozczarowałam się, bo tak jak losy Stefci w " Trędowatej" mnie zainteresowały, tak " Książęta boru" mnie rozczarowały i znudziły. Z trudem dobrnęłam do końca, ale cóż, już tak mam, że co zaczęłam muszę skończyć.

skm83134 | 2015-09-25
RudyDziobak | 2015-04-09