Więzy krwi

Tłumaczenie: Ilona Romanowska
Cykl: Mercedes Thompson (tom 2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Blood Bound
Casthaluth

Bestseller New York Timesa Palenie czarownic na stosie, próby wody czy publiczne lincze są obecnie zakazane. Przeciętny obywatel oświeconego świata nie musi się też trapić stworzeniami, które ożywają nocą. Czasami żałuję, że nie jestem przeciętną obywatelką… Mercedes Thompson, pracująca jako mechanik samochodowy, ma przyjaciół w mętnych kręgach i bardzo mrocznych miejscach. W dodatku nasza...

Bestseller New York Timesa

Mercedes Thompson, pracująca jako mechanik samochodowy, ma przyjaciół w mętnych kręgach i bardzo mrocznych miejscach. W dodatku nasza droga Mercy winna jest jednemu z nich przysługę. Zdolna do zmiany postaci na zawołanie, zgadza się wesprzeć wampira Stefana, gdy ten wyrusza przekazać wiadomość istocie sobie podobnej. Kłopot w tym, że adresatów jest dwóch - choć ciało dzielą jedno.

Opinie czytelników (2094)

Jestem po drugim tomie przygód Mercedes Thompson i moje emocje jeszcze do końca nie opadły a sięgnęły zenitu!
W pierwszej części miałam zastrzeżenia co do dokładności niektórych opisów, natomiast w tej książce już czegoś takiego nie ma. I superowo.
Teraz tak, "Więzy krwi" czyta się jednym tchem, nawet nie zauważyłam kiedy z początku dotarłam na środek powieści. Jest mega wciągająca, nie można się oderwać.
Fabuła koncentruje się tym razem wokół przyjaciela Mercy, wampira Stefana. On prosi ją o pomoc a ponieważ ona jest mu winna przysługę zgadza się.
Razem idą do tajemniczego motelu, w którym polowanie na niewinnych ludzi urządził sobie czarnoksiężnik opętany przez demona, który na domiar tego wszystkiego jest wampirem.
W przedziwny sposób, za pomocą swojej magii potrafi wzbudzać w ludziach agresję, zmieniać wspomnienia i zabijać w wyjątkowo okropny sposób.
Kiedy po wyjściu z motelu wilkołaki znajdują nieprzytomnych Mercedes i Stefana okazuję się, że w owym motelu, w którym spotkali...

Agata | 2015-03-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2015

Wędrując po bibliotece w gąszczu książek znalazłam ''Więzy Krwi'', jednak nie miałam większej ochoty, by ją przeczytać. Mimo wszystko wzięłam ją do domu. Liczyłam, że przeczytam dobrą powieść napisaną na poziomie pierwszej części. Nie liczyłam na żadne ''fajerwerki'', ale jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że tom drugi jest znacznie lepszy od pierwszego! Fabuła wciąga i jest znacznie lepsza. Ponadto duża ilość akcji sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, bez chwili znużenia. W tej części dostajemy, troszkę więcej wątków miłosnych. Podkreślam jednak, że jest to tylko: troszkę. Bez obaw, czytelnik nie zostaje zbombardowany cukierkowymi scenami miłosnymi ;) Są tylko delikatne wtrącenia, przez co powieść zasługuje na wielkiego plusa.

Na prawdę jestem zaskoczona tą książką. Zwykle kolejne tomy nie dorównują pierwszemu, ale w tym przypadku jest na odwrót. Nie mogę się doczekać kolejnej części. Mam nadzieję, że Patricia Briggs zaskoczy mnie kolejnym tomem. Polecam!

Aniutka90 | 2012-10-17
Przeczytana: 17 października 2012

To już moje drugie spotkanie z bohaterami pani Briggs, i zaliczam je do udanych. Pierwsza część przygód o Mercedes Thompson bardzo mi przypadła do gustu więc wiele nie myśląc czekałam na kolejną część aż znajdzie się w moich łapkach :) Teraz z niecierpliwością czekam na kolejną część, ale do rzeczy:
Nasza Mercedes jak wiecie to nie typowa osoba, z zawodu mechanik samochodowy a w nocy zmienia się w kojota - tak tak! Nasza bohaterka jest zmiennokształtną. W powieści Briggs mamy różne postacie jak wilkołaki, wampiry, każdy jest inny i rządzi się innymi prawami. W tym tomie Thompson zostaje poproszona o przysługę dla swojego przyjaciela - wampira Stephana. Mianowicie ma "dotrzymać " mu towarzystwa pod swoją postacią. I tu zaczynają się problemy. Oczywiście moja główna bohaterka nie byłą by sobą gdyby wyszła z tego cało :P W tej części Mercedes musi uratować wszystkich swoich bliskich z rąk psychopatycznego wampira. Czy jej się to uda? Czy wyjdzie z tej opresji cało?
Patricia Briggs w...

książek: 1925
ola161 | 2011-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2011

"Więzy krwi" to druga część o przygodach niezwykłej pani mechanik Mercedes Thompson. W tej części akcja skupia się na wampirach. Mercedes będzie musiała się zmierzyć z niezwykle groźnym i bezwzględnym wampirem, ale nie brakuję też dobrze znanych z pierwszej części wilkołaków.
Fabuła tej części jest trochę gorsza niż w pierwszym tomie, jak dla mnie mniej się dzieję. Autorka bardziej skupiła się na relacjach bohaterki z jej adoratorami i Stefanem. Mimo to książkę czyta się szybko i przyjemnie. Akcja posuwa się szybko na przód, nie ma zbędnych opisów czy dialogów.
Autorka co mnie trochę zaskoczyło nie wprowadziła zbyt wielu nowych bohaterów. Bardziej skupiła się na dokładniejszym przedstawieniu postaci znanych z pierwszego tomu, ale muszę przyznać mnie taki zabieg przypadł do gustu.
Podsumowując książka jest trochę gorsza od poprzedniczki, ale to naprawdę nieznacznie. Dlatego daje jej 4,5 gwiazdki:)

patusia_dorota | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 października 2014

Czasem trudno jest powiedzieć nie. Niekiedy nawet nie można tego zrobić. Jednym z takich przypadków jest prośba przyjaciela, nawet wampira. Zwłaszcza wtedy kiedy obiecało mu się przysługę. Mercedes Thomson zostaje obudzona o niewyobrażalnie wczesnej porze, bo właśnie wtedy postanowił odwiedzin ją jej nieumarły kolega. Razem z nim ma udać się, by sprawdzić nowego nadnaturalnego, który grasuje w okolicy. Stefan obawia się, że nawet jego silna moc może nie wytrzymać w starciu z hipnozą "gościa". Mercedes, dzięki jej umiejętnościom zmiennokształtnej, ma szanse wytrwać z nim konfrontacje, tym bardziej, że pojawi się tam w postaci kojota. Kim okaże się nowy mieszkaniec miasta? Jak bardzo jest niebezpieczny?

Właśnie tak rozpoczyna się druga z książek Patricii Brigss "Więzy krwi". Seria o Mercedes Thomson jest zbiorem książek, które treścią nie łączą się ze sobą, nie mają wątku głównego, a każdy jest oddzielną historią, która scalają ci sami bohaterowie i ich problemy. Tak więc wątek...

Hersus | 2015-10-08
Przeczytana: wrzesień 2015

Zanim dojdziemy do prawidłowej recenzji zastanówmy się przez chwilę, ile tomów powinna mieć dobra seria wydawnicza. Czy autorzy powinny tworzyć pojedyncze opowieści, trylogie czy też wieloczęściowe historie? Potrzebny jest jeden wątek przewodni czy lepiej jak jest ich kilka? Wielokrotnie z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze udaje się kolejnym tomom osiągnąć sukces pierwszego. Na szczęście od każdej reguły jest wyjątek. Jednym z nich jest znakomity cykl o Mercedes Thompson stworzony przez amerykańską pisarkę Patricię Briggs. Opowiem Wam dzisiaj o jego drugim tomie zatytułowanym "Więzy krwi".

Nikt nie lubi mieć długów. I nie chodzi mi tu o pożyczanie gotówki, ale o przysługi. Najlepiej o tym wie Mercedes Thompson, wspaniała pani mechanik potrafiąca zmienić się w kojota. Nie mylcie jej jednak z wszelakiego rodzaju łakami. Jej przemiana nie jest zależna od faz księżyca. Robi to, kiedy tylko chce. Pewnego dnia przychodzi do niej zaprzyjaźniony wampir Stefan, który prosi ją by...

puchacz02 | 2013-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2013

"Więzy Krwi" to druga część cyklu o zmiennokształtnej Mercy Thompson. Po tą serię sięgnąłem tylko i wyłacznie dlatego, że bardzo dużo czytelników porównywało ją z serią o Kate Daniels Ilony Andrews. Pierwszą część, czyli "Zew księżyca" przeczytałem sporo czasu temu i szczerze mówiąc zniechęciła mnie ona do tej serii. Co prawda Mercy jako główna bohaterka była całkiem fajna, to naprawdę irytowało mnie zachowanie niektórych bohaterów, a w szczególności Adama. Chyba większość z was w tym momencie się ze mną zgodzi, że jeżeli pała się nienawiścią do głównego bohatera i życzy się mu jak najgorzej, to nie wpływa to pozytywnie na całą serię.
Tak więc zrobiłem tak - po prostu porzuciłem tą serię na jakiś czas i wróciłem do niej dopiero po kilku tygodniach, kiedy to już miałem za sobą kolejne kilkadziesiąt książek i nie rozpamiętywałem tej nienawiści do głównego bohatera. Nie żałuję swojej decyzji.
W drugiej części serii akcja rozgrywa się przede wszystkim wokół wampirów - chociaż nie...

Magda | 2013-12-18
Przeczytana: 11 grudnia 2013

"Więzy krwi" jest drugim z tytułów cyklu o Mercedes Thompson. Znana nam pani mechanik, próbując pomóc swojemu przyjacielowi, wampirowi- Stefanowi, wpada oczywiście w tarapaty. Miłosne rozterki Mercy schodzą na drugi plan, a akcja przyspiesza z każdą przeczytaną stroną. Po raz kolejny bohaterka udawania nam, iż odwaga i lojalność (przedkładane ponad zdrowy rozsądek) zdecydowanie determinują jej postępowanie.
Podsumowując, książkę Pani Briggs czyta się bardzo miło, fabuła jest zwarta i wciągająca, a wielowątkowość poprowadzona tak, aby czytelnik nie gubił się w poszczególnych motywach. Dodatkowo muszę nadmienić, że zakończenie jest przyjemnie zaskakujące ;). Polecam po ciężkim dniu pracy dla relaksu i rozluźnienia.

Antoni Leśniak | 2013-10-07
Przeczytana: 18 lutego 2013

Rozpalona opowieściami o alternatywnych, realnie istniejących wśród nas światach wampirów i wilkołaków, które to światy współgrają i współprzenikają z naszym, wyobraźnia, nie poprzestaje na już utartych i przyjętych schematach tej interpretacji, lecz mając świadomość tkwiących wokół nas tajemnic i spraw nierozwiązanych poszerza krąg bohaterów, którzy zachwycają nas swoimi nadnaturalnymi zdolnościami czy innymi talentami, które pozwalają im pokonać czające się wszędzie na „normalnego i zdrowego” człowieka zło i bez których pomocy na pewno nasz świat, by się zawalił. Ale rozpoznać, kto jest dobry a kto zły, to już jest duża sztuka. Taką postacią jest też Mercedes Thompson, przesympatyczna, skromna pani mechanik, która tylko na pozór jest zwykłym człowiekiem, a tak naprawdę jest zmiennokształtną. Takie bowiem i ciekawe postacie żyją wokół nas. A intryga książki idzie oczywiście dalej, o przysługę i pomoc prosi ja zaprzyjaźniony wampir a pokonać mają niebezpiecznego czarownika. Typowa...

Lesławek | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Druga część o przygodach zmiennokształtnej mechanik Mercedes Thompson, podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza. Zdecydowanie książka mnie wciągnęła od drugiej połowy, początkiem byłam trochę rozczarowana. Na szczęście potem autorka nadrobiła i do końca towarzyszyła mi wartka akcja, kartki przelatywały jedna po drugiej i kiedy książka się skończyła od razu sięgnęłam po część trzecią. Utwierdzam się też w przekonaniu, że to nie jest książka dla nastolatek, próżno tam szukać romansu czy scen łóżkowych choć iskry i jakaś chemia między Mercedes, wilkami Adamem i Samuelem a nawet jak się okazuję wampirem Stefanem jest. To jednak tylko miły akcent jakiś taki dodatek, który nie przytłacza całej książki z czego się cieszę.Książka super, polecam dorosłym (jeśli tylko ktoś lubi tego typu historie)Jedyny i największy minus jak do tej pory to powtarzanie. W każdej części jak do tej pory dowiaduje sie tego samego ze Adam to wilkołak, że Zee to gremlin, przypominanie historii Samuela i znowu...

zobacz kolejne z 2084