Usagi Yojimbo: Yokai

Usagi Yojimbo: Yokai
komiks, usagi
komiksy
dasilwa

Znany na całym świecie mistrz fabuły, Stan Sakai, obchodzi srebrną rocznicę wydania komiksu o Miyamoto Usagim. Z tej okazji prezentuje pierwszą w serii Usagi Yojimbo oryginalną powieść graficzną, a w niej zupełnie nową historię o przygodach bohatera, w całości namalowaną akwarelą. Yokai to potwory, demony i duchy, będące elementem japońskiego folkloru. Są wśród nich zmiennokształtne kitsune,...

Yokai to potwory, demony i duchy, będące elementem japońskiego folkloru. Są wśród nich zmiennokształtne kitsune, obakeneko - kocie demony oraz złe ogry oni. Usagi musi zmierzyć się z nimi wszystkimi, kiedy zdesperowana kobieta błaga go, by pomógł jej odnaleźć uprowadzoną córkę. Szukając porwanej dziewczynki głęboko w lesie, Usagi odkrywa, że yokai gromadzą się, chcąc przejąć władzę nad okolicą. Na szczęście do Usagiego dołącza Sasuke, Pogromca Demonów, który również pragnie powstrzymać inwazję. Ale sprawy nie zawsze mają się tak, jak nam się wydaje - zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi! Fascynująca historia, dogłębnie przemyślana warstwa plastyczna i pieczołowicie dobrane akcenty z epoki tworzą fantastyczną mieszankę.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/