Kompetencje menedżerów w organizacji uczącej się

Wydawnictwo: Difin
9788372519122
biznes, finanse

zespół autorski składający się z doświadczonych ekspertów, badaczy i dydaktyków w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim przedstawia założenia i poddaje analizie kompetencje niezbędne kierownikom w efektywnej pracy z ludźmi w różnych organizacjach. Pokazano rozwiązania właściwe dla arm, które chcą się rozwaać w procesie ciągłego zdobywania wiedzy o nowoczesnym zarządzaniu personelem oraz jej wykorzystania w praktyce. Punkt wyjścia stanowi diagnoza współczesnych uwarunkowań i wyzwań w zarządzaniu kapitałem ludzkim oraz interdyscyplinarna analiza rodowodu kompetentnego kierowania w kontekście nauk o zarządzaniu, nauk ekonomicznych i prawnych. Na tym tle poznajemy komponenty proalu zawodowego menedżerów oraz metody i instrumenty zarządzania opartego na kompetencjach. Szczególnie cenne jest wyeksponowanie kultury i wartości w kształtowaniu kompetencji menedżerów oraz postulowanie koncepcji, metod i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi, które autorzy sprawdzili empirycznie. Dotyczą one kluczowych obszarów zarządzania, jakimi są: ocenianie pracowników, wynagradzanie, dobór, stosunki i warunki pracy. Książka ma duże walory praktyczne w zakresie zarządzania personelem, włącznie z instrumentem, jakim jest kwestionariusz samooceny menedżera. Stanowi nowoczesne kompendium wiedzy, potrzebnej obecnym i przyszłym menedżerom, konsultantom i trenerom umiejętności menedżerskich.