Żywe Trupy: Lękaj się Łowców

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Cykl: Żywe Trupy (tom 11)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead, Volume 11: Fear The Hunters
zombie, żywe trupy
komiksy
dasilwa

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

Villiana | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Może zdarzyć się spoiler!

Już zdążyłam się przyzwyczaić, że po nieco spokojniejszej części, pełnej rozważań na temat trudów egzystencji człowieka w rzeczywistości żywych trupów i tego, co w takich okolicznościach jest słuszne, dostajemy bombę, która przypomina o tym, że to jest definitywny koniec świata, który był wcześniej, ludzie już nie są i już nigdy nie będą tacy sami!

Do tego wszystkiego, co było, do walki ludzi z zombie i z innymi ludźmi o bezpieczne miejsce do życia, dostajemy teraz na dokładkę porcję zmian, jakie zachodzą w psychice najmłodszych uczestników grupy oraz jakby tego było mało – kanibalizm i pięknie pieczoną nogę na ognisku.

Muszę przyznać, że ta część podobała mi się znacznie bardziej niż serialowa wersja. Gdyby filmowcy trzymali się dokładnie bohaterów i wydarzeń z komiksu, po tym co się tutaj wydarzyło na pewno posrałabym się w gacie. Ale przynajmniej teraz miałam porcję zaskoczenia i naprawdę mocnych emocji. Jak już wspominałam przy którejś z...

Luelle | 2015-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Łowcy, łowcy i po łowcach. Ależ emocjonujący tom. Dziecięca ciekawość doprowadziła do tragedii, później bezwzględność Carla, kanibalizm, bestialstwo Ricka i grupy i w końcu długo oczekiwany azyl - Alexandria, dająca nadzieję na przyszłość. Nie mogę przestać czytać, uzależniłam się!

pumkq | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Kilka naprawdę dobrych momentów.

Mikołaj Ka | 2016-11-25
Srednias | 2016-11-21