Japan

Japan
manga, Buronson, Kentaro Miura
komiksy
Kate

Yashima Katsuji to barczysty yakuza, który gotów jest zrobić wszystko w imię miłości. Jednakże obiekt jego westchnień – piękna reporterka Katsuragi Yuka, ani myśli odwzajemnić uczucie. Mężczyzna nie rezygnuje łatwo i podąża za nią nawet do Hiszpanii. Na miejscu, wskutek trzęsienia ziemi, Yashima Katsuji dostaje się wraz z grupą innych Japończyków do pieczary pełnej kartagińskich żołnierzy. Tam też spotyka staruszkę, która wieszczy schyłek Kraju Kwitnącej Wiśni, podobny do tego, jaki spotkał Kartaginę.
Japan to historia stworzona przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów – Buronsona (Hokuto no ken) i Kentarō Miurę (Berserk).

dehira | 2016-03-05

Fajna, dynamiczna i zabawna. Świetna lektura, z ładną kreską, choć bardzo "Miurową" (mój małż po otworzeniu na losowej stronie spytał "czemu tu jest berserk?" :). Fabuła stanowi zamkniętą całość, główny bohater jest śmieszny, straszny i pozytywny zarazem, manga ma przesłanie - słowem, dobrze się bawiłam czytając to.

Weronika-Wiktoria | 2012-10-16
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012, Manga
Przeczytana: 16 października 2012

Jest to chyba najlepsza manga jaką w życiu czytałam.
Nie wiem czy właściwie to interpretuję, ale zrozumiałam tą mangę jako autorską próbę ostrzeżenia Japończyków. To, że europejczycy zawładną nimi i uczynią z nich uchodźców jest oczywiście mało prawdopodobne, ale taka wizja być może była potrzebna do przedstawienia problemu.
Japonia jako kraj wysoko rozwinięty, jedna z największych potęg ekonomicznych, czasem zapomina co tak na prawdę jest najważniejsze - człowiek.
Bardzo podobało mi się to, że przywódcą nowego narodu został yakuza. Zasadniczo w Japonii o yakuzie się nie mówi, jednak tutaj ta organizacja została przedstawiona nieco inaczej. Wiadomo, są to kolesie którzy potrafią niejednemu nieźle dokopać, ale mimo wszystko są to ludzie wielkiego honoru i ta właśnie cecha uratowała mangowych bohaterów.
Kreska była ostra, aczkolwiek nie przeszkadzało mi to, wręcz przeciwnie wydaje mi się że taki sposób rysowania nakręcał akcje.
Ogólnie świetna manga, polecam każdemu.

MismeHellawes | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Jedyną rzeczą wartą uwagi w tej mandze jest rewelacyjna dynamiczna kreska. Całą resztę - chaotyczną fabułę i pozbawione ikry postaci - można spokojnie wyrzucić do kosza.

Matri69 | 2016-06-15
Intueri | 2015-12-09