Indiana Jones i tajemnica Sfinksa

Tłumaczenie: Joanna Hetman
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przygody Indiany Jonesa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Indiana Jones and the Secret of Sphinx
indiana jones, przygoda
przygodowa
Kasia eS

Przemierzając ogarnięty wojną Daleki Wschód, Indiana Jones trafia na ślad niezwykłego przedmiotu - legendarnej księgi z czasów Mojżesza opisującej losy każdego człowieka. Trop wiedzie na egipską pustynię. Tam dzielny archeolog staje oko w oko z bezwzględnym przeciwnikiem. Jeśli magiczny przedmiot wpadnie w ręce wroga, nie tylko życie Indy'ego, ale i przyszłość całego świata będą zdane na łaskę i niełaskę szaleńca...

--pisarka-- | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Z pewnością każdy z nas kojarzy filmy stworzone przez George'a Lucasa. Przyznam, że nigdy ich nie oglądałam, co najwyżej "mignęły" mi w telewizji, ale teraz bardzo tego żałuję i mam nadzieję, że nadrobię zaległości, bo książka jest naprawdę wciągająca od samego początku do samego końca. Czyta się ją dosłownie jednym tchem! Początek powieści równie dobrze mógłby być jej zakończeniem - co świadczy tylko o tym, że akcja rozwija się w ekstremalnie szybkim tempie. Naprawdę rzadko zdarza się, że już od pierwszych stron książka wydaje mi się arcydziełem, a tak było w tym przypadku. Dodatkową zaletą (choć dla niektórych może być wadą) jest niewielka liczba stron.

Horesz | 2018-03-21
MirrorballMan87 | 2018-02-08