Indiana Jones i Taniec Olbrzymów

Tłumaczenie: Joanna Hetman
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przygody Indiany Jonesa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Orbita
Indiana Jones and the Dance of the Giants
83-7034-123-3
indiana jones, przygoda
przygodowa
Kasia eS

Przewrotny los nie pozwala profesorowi Jonesowi wieść życia spokojnego wykładowcy. Wyrusza więc z wyprawą archeologiczną na południowo- zachodnie wybrzeże Szkocji, by poznać tajemnicę Groty Merlina. Niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że Indiana wraz z przyjaciółmi trafia do Stonehenge w południowej Anglii, świętego miejsca spotkań fanatycznych i groźnych druidów. W kamiennym kręgu, w centrum wszechświata, ma spełnić się wielkie proroctwo Merlina: Taniec Olbrzymów odzyska swą moc.

majek | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Ta książka to moje pierwsze podejście do historii Indiany Jonesa w formie... pisanej :). Wcześniej były tylko filmy i Harrison Ford i ten głupi uśmiech na twarzy, kiedy widziałam charakterystyczną fedorę. Teraz mogę powiedzieć, że dalej uwielbiam Henry'ego Jr. Choć fabuła przypominała typowe czytadło z XX wieku, to jednak bardzo szybko wciągałam i nie dała nawet na chwilę odetchnąć. Nie spodziewałam się też TAKIEGO wątku miłosnego - nie wiem czemu, ale prof. Jones wydawał mi się wcześniej mniej zbereźną osóbką. I - no właśnie - PROFESOR Jones. Trochę mi to kolidowało z młodym wiekiem, jaki sugerował Autor w "Tańcu Olbrzymów". Ten tytuł w mojej głowie jest zarezerwowany na bardziej sędziwych naukowców.
Mając do wyboru multum książek, dalej podtrzymuję opinię, że jak do pociągu to tylko z Indy'm.

comboometga | 2015-05-04
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Pierwsza książka z serii MacGregora, którą miałam przyjemność poznać wywarła na mnie duże wrażenie. Z początku sądziłam, że jest to jedna z wielu krótkich historyjek, które są napisane dla pieniędzy - największej wartośći XXI wieku, niestety.
Po głębszym zapoznaniu się z książką dowiadujemy się, iż historia jest naprawdę bogata w akcję. Trzeba przyznać, że całkiem dobrze odzwierciedla przygody Indiany Jonesa.
Dałam jej dziewięć gwiazdek, ponieważ sądzę, że było tu za dużo wątków miłosnych, troszkę za dużo wplatania słodyczy - jak dla mnie.
Pomimo tego - książka naprawdę świetna!

Totek9996 | 2016-01-16

Ta książka, to pierwsz,a książka, która nie pochodzi z gatunk fantasy (nie licząc lektur) i stwierdzam, że nie była zła, ale najlepsza tez nie była.

anna | 2016-03-17

Świetna i chyba jedna z lepszych z tej serii

Karol | 2016-12-05
Horesz | 2016-09-04