Erotyka perfum,czyli tajemnice pięknych zapachów

Tłumaczenie: Michał Struczyński
Wydawnictwo: Real Press
Erotik des Parfums.Geschichte und Praxis der schonen Dufte
83-85878-45-9
perfumy, zapach, poradnik, erotyka,
popularnonaukowa
Scarlett

Książka opowiada o dziejach pięknych zapachów oraz związanych z nimi tajemnicach,również erotycznych. Napisana jest w sposób dowcipny i z wdziękiem, nie stroniąc przy tym od sensacji-chociażby w relacji o słynnym francuskim mordercy kobiet Landru,który wpadł w ręce policji zdradzony przez intensywny zapach ulubionej wody toaletowej... Książka jest również poradnikiem dla pań ( a także panów),...

Książka jest również poradnikiem dla pań ( a także panów), pomaga dobrać zapach odpowiedni do typu urody,do wieku,do stroju. Wreszcie ułatwia orientację wśród przeszło 500 wód renomowanych firm,które są dostępne także w Polsce.

Stanzzi | 2015-05-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam

Gratka dla prawdziwego miłośnika perfum. Osoba przeciętnie zainteresowana zapachami poczuje się przytłoczona mnogością nazwisk, aromatów, sztuczek kompozycyjnych... Ja wręcz pożerałam kolejne, przystępnie napisane rozdziały przybliżające historię znanych mi flakonów sygnowanych wciąż słynnymi inicjałami. Niestety, jakość lektury znacznie spada w części "dobierz swój zapach". Być może dla mnie jest to kompletnie nieatrakcyjna porada, bo od ponad roku kolekcjonuję coraz to nowe perfumy.

Tytułowej erotyki w tej książce niewiele - jeśli ktoś chce ją przeczytać skuszony właśnie tym słowem, to się rozczaruje.

Część historyczną, która zajmuje przeważającą ilość stron, serdecznie polecam wszystkim perfumoholikom.

Kinia | 2016-03-22
Na półkach: 2016, Przeczytane