Opowieści z Dalekiej Północy

Syberia, Kamczatka
kamk

Medellin | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Odkurzając półki w lokalnej bibliotece, wyszukuję czasami książki, których nikt nie wypożycza. Wszechobecna elektronika jeszcze nie zawładnęła tym księgozbiorem i dlatego mogę przeglądać karty włożone między strony. Jedną z książek, które od wielu lat nie były wypożyczane jest ten mały zbiór reportaży i opowiadań z rosyjskiej, wtedy jeszcze radzieckiej Arktyki. W książce tej możemy poznać pracę ludzi mieszkających na Czukotce, samotnych wyspach Oceanu Arktycznego czy brzegach wielkich rzek syberyjskich. Przypuszczam, że niewiele zmieniło się w ciągu tych kilku dekad jakie minęły od czasu wydania tego zbioru. Polecam "Opowieści z Dalekiej Północy" tym, których fascynuje przyroda Arktyki, surowość północnych mórz i niebezpieczeństwa żeglugi wśród lodów. Naprawdę warto przeczytać tę niewielką książeczkę. A gdyby ktoś chciał odbyć wyprawę w nieznane, niech się dobrze zastanowi.
Rozmówca jednego z autorów obawia się potencjalnych odwiedzających, których kusi wyłącznie egzotyka tych...

Sylwia | 2016-05-01
una_fresa_verde | 2016-03-23