Mój Cohen

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bardowie Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agencja Artystyczna MTJ
83-911-888-9-2
poezja
A--

Maciej Zembaty pochodził z Wadowic, był wszechstronnie utalentowanym artystą i podróżnikiem. W 1987 Wydawnictwo Kalambur, działające przy słynnym Teatrze Wrocławskim, zamówiło u Zembatego książkę "Mój Cohen", będącą zbiorem przekładów oraz osobistą relacją jego translatorskiej przygody z poezją kanadyjskiego barda. Autor, zafascynowany twórczością Leonarda Cohena postanowił przetłumaczyć jego teksty na język polski oraz zacząć wykonywać jego piosenki podczas własnych występów.

źródło opisu: Agencja Artystyczna MTJ, 2002

źródło okładki: http://www.mtj.pl/index.php?adm=extended&sub=listedit&pozycja_id=490

ems | 2012-01-12
Przeczytana: 2002 rok

To wydanie różni się znacznie od wydania Kalambur 1988. Pozbawione jest rysunków Henryka Wańka (zamiast tego - są autorstwa Łukasza Zembatego). Za to Zembaty dopisał sporo nowych rozdziałow(bo w pierwszym wydaniu historia kończy się na początku lat 80). I przetłumaczył kolejne piosenki Leonarda Cohena.
Prawdę mówiąc od pewnego czasu nie lubiłem Zembatego jako człowieka.
Za to jestem mu wdzięczny za jego tłumaczenia Cohena. I za to, że napisał tę książkę, gdzie z sarkastycznym humorem opowiada o swojej cohenowym życiorysie.

ems | 2012-01-12
Przeczytana: 1988 rok

Perełka. Dla wszystkich miłośników twórczości Leonarda Cohena.

gloksynia | 2016-12-03
Przeczytana: 14 listopada 2016