Johann Sebastian Bach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Kmpozytorzy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediasat Poland
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-60004-07-2
muzyka, Bach, wielcy kompozytorzy
muzyka
kamk

Wyverna | 2011-08-08
Przeczytana: 2005 rok

Czy wydawnictwo Gazety Wyborczej z serii "Wielcy kompozytorzy" można uznać za książkę? W sumie tak, jest to jakaś broszureczka o życiu i twórczości Bacha, ale tak naprawdę - przynajmniej dla mnie - liczyło się nie słowo drukowane, a muzyka. Kupiłam ją wyłącznie dla Cafe Zimmmermann, wspaniale wykonującej dzieła lipskiego mistrza. Jeśli ktoś czuje respekt przed muzyką Bacha (albo bardziej ogólnie - przed tzw. muzyką poważną), powinien sięgnąć po tę propozycję. Czyta się dobrze, no i jest krótka oraz napisana "po ludzku" :-). Jeżeli da to impuls do dalszego pogłębiania wiedzy o kompozytorze albo barokowej muzyce, tym lepiej. A jeśli nie, to zawsze zostaje na płycie nieśmiertelny III Koncert brandenburski...

voynar | 2014-10-11
Przeczytana: 2005 rok