Zabawa w mordercę

Einer muss die Leiche sein
83-03-01198-7
kryminał
Bed

Dały się słyszeć szelesty, szuranie nogami, jakieś łoskoty. I nagle rozległ się krzyk kobiecy, pełen przerażenia, potem raptownie ucichł, potem znów jęk, a następnie jeszcze jeden ścinający krew w żyłach krzyk. - Światło - zawołała pani Kunack - Światło - już, już - powiedział Enderlein Ktoś przeszedł przez izbę. Coś spadło i rozbiło się na podłodze. - ... osiemnaście, dziewiętnaście, dwadzieścia... Nagle zrobiło się jasno. To Enderlein zdjął koc sprzed kominka. Podszedł do drzwi i zawołał : - Możecie wejść

Jeśli można go nazwać kryminałem z myszką to z socjalistyczną :). Grupa Niemców z NRD w odległych latach 70 tych wyjeżdża nad Morze Czarne na wakacje. Część z nich decyduje się na wycieczkę na wysepkę piratów za dodatkową opłatą. Tam organizują imprezę i zabawę towarzyską - w mordercę. Z wielkim zdziwieniem w trakcie zabawy stwierdzają obecność prawdziwego trupa. Jak to się stało? Jakie były powody morderstwa? Przecież na wyspie byli tylko oni. Teraz rozpoczyna się prawdziwe śledztwo.
Mimo trochę marksistowskich wtrętów, nawet zabawnych, nie tak łatwo zgadnąć kto morduje. Można spróbować.

paaaulaaaa | 2015-09-04
A_K_ | 2015-03-06