Inne życie

Wydawnictwo: EneDueRabe
Mitt andra liv
978-83-927462-6-3
Nisia

Mała dziewczynka budzi się pewnego ranka cała zielona, zielona z… zazdrości! Od jakiegoś czasu nie daje jej bowiem spokoju to, co dzieje się w życiu jej najlepszego kolegi - Mateusza. Mateusz ma wszystko – dom pełen ładnych mebli ze ślicznymi, różowymi ozdobami, mamę, która chodzi w butach na obcasach, no i czekolady - tyle, ile tylko zapragnie. Pewnego dnia dziewczynka zamienia się z chłopcem na domy. Jej życie staje się INNE…

"Inne życie" to znakomicie, ze szwedzką lekkością i dużą dawką humoru, opowiedziana historia o uczuciu znanym każdemu - zazdrości.

Jest to pierwsza cześć trylogii napisana i zilustrowana przez Amandę Eriksson- znaną skandynawską ilustratorkę, jak również autorkę książkę dla dzieci.

źródło opisu: Ene Due Rabe, 2010

ani_anka | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

Książka pomaga wytłumaczyć dziecku, że nie ma sensu zazdrościć innym ich życia, ponieważ każdy sposób na życie ma swoje wady i zalety i zazwyczaj to, co nam się w pierwszej chwili wydawało takie cudowne, przy bliższym kontakcie może nam się podobać już mniej. I okej, założenie dobre i książka byłaby bardzo fajna, gdyby przedstawiła te różnice w stylach życia obiektywnie i bez sugestii. Bardzo mi się nie podobało:
- mamusia która się nie maluje jest bardzo silna i sama odkręca słoiki a mamusia elegantka nie umie nawet odkręcić szamponu ale za to ma piękne paznokcie, czyli że niby ładne i zadbane mamusie mają dwie lewe ręce?
- w jednym domu tatuś był nieobecny, bo rodzice mieszkali osobno ale w drugim domu też się nie ma z czego cieszyć bo tatuś tylko czyta gazetę, czyli nie ma ojców uczestniczących w wychowaniu dzieci?
- w domu lepiej urządzonym nie można się było swobodnie bawić, bo trzeba było uważać na drogie przedmioty a w gorzej urządzonym, to hulaj dusza piekła nie ma, czyli...

Przeczytana: 29 września 2013

Książa pokazuje, że warto docenić taki dom jaki się ma
po prostu być zielonym z zazdrości

Rydzynianka | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016