Śmiertelna pułapka

The Deadly Deception
mason, wolnomularstwo
literatura faktu
Triceratops

Książka pokazuje wolnomularstwo widziane oczyma jednego z jej byłych czołowych przywódców, mistrza 33 stopnia wtajemniczenia. Jim Shaw, kawaler orderu honorowego, były czcigodny mistrz Błękitnej Loży i mistrz wszystkich ciał rytu szkockiego był całkowicie oddany masonerii. Szybko wspiął się na jej szczyt, co osiągnęli bardzo nieliczni spośród jej członków. Tam, na szczycie masońskiej góry, będąc przekonanym, że ma już wszystko, odnalazł prawdziwe światło zupełnie gdzie indziej. Książka obnaża mechanizm działania masonerii, zrywa zasłony z jej ceremonii, ukazuje jej prawdziwy obraz.

Przemysław Zyra | 2014-12-12
Na półkach: Polecam, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Z pewnością intencją autora nie było promowanie wstępowania do masonerii. Przedstawiony obraz otrzymujemy od byłego członka i mistrza trzydziestego trzeciego stopnia. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się czegoś o masonerii przez pryzmat zagrożeń duchowych, to lektura ta będzie dla niego cenna. W innym wypadku już nie koniecznie i nie można traktować tej pozycji jako naukowego opisu działania organizacji.

Jędrzej Doczkal | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Sceptykom polecam Is it True What They Say About Freemasonry? Jim Shaw dał się ponieść fantazji i religijnemu ferworowi, n.p.: Nigdy nie osiągnął 33 stopnia. Nigdy nie dowodził żadną lożą. Rytuał na 33 stopień zerżnął z Scotch Rite Masonry Illustrated. Za swój czas w Masonerii zapłacił 217.50$ a nie grube tysiące jak twierdzi. Nie składał żadnych przysięg krwi bo od czasu Alberta Pike'a w rycie szkockim nie ma takich przysiąg. Nie uświadczył, że picie jest wielką częścią życia masońskiego bo w Wielkiej Loży Florydy nie wolno pić alkoholu. Przekręcił legendę o śmierci Hirama Abifa, co potwierdzają wszystkie wycieki tej legendy z masonerii od czasu kiedy istnieje druk itd. Przede wszystkim tą książkę czyta się jak Chick Tract i trzeba być bardzo naiwnym, żeby traktować ją na poważnie. Czytelnik ma uwierzyć, że wolnomularstwo na najwyższym poziomie wygląda jak klubik dla gotyckich nastolatków z religijnego domu: pije się wino z czaszek, ubiera w czarne szaty i nie gada o niczym innym...

PeterC1 | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Zbiór zmyśleń i kłamstw autora zarówno o swoim życiu, o masonerii jak i o chrześcijaństwie. Taki typ ludzi jak w kreacjonizmie, którzy nigdy nie przeczytali tekstu stworzenia w oryginale i wierzących, że cel uświęca środki.
Chrystus czyli prawda po raz kolejny została zamordowana poprzez ignorancję (sąd), zabobon (kapłanów) i strach (tłum). Ale każdy ma takich nauczycieli na jakich zasługuje.

Triceratops | 2010-11-24

Książka pokazuje wolnomularstwo jako sektę, zgromadzenie ludzi, którzy tylko czekają na następną inicjację. Nie jest zbyt pasjonująca, a wszystkie kolejne stopnie wtajemniczenia są właściwie powtórzeniem poprzednich.

Sandri | 2015-06-27

Dla tych ktorzy pragna poznac ogolne funkcjonowanie masonerii od wewnatrz polecam ksiazke Śmiertelna pułapka - Jima Shawa

Tomek | 2016-01-03

Książka pokazująca jak działa sekta - masoneria

Tomek Jasinski | 2016-07-31
Przeczytana: 07 listopada 2016