Eden: It's an Endless World 2

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Eden: It's an Endless World 2
83-237-9612-2
manga, komiks
komiksy
dasilwa

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zdecydowanie zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca (Eliah Ballard). W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

Wielopoziomowe intrygi, żelazna konsekwencja, z jaką autor buduje świat Edenu, skomplikowane postacie i doskonały rysunek to mocne strony tej mangi.

nonko | 2016-02-13
Na półkach: Manga, Przeczytane, Ulubione