Jekyll I Hyde. Wielorakie Ja we współczesnym świecie

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Plural self : multiplicity in everyday life
978-83-89574-96-1
psychologia, Ja, osobowość, umysł
Pistacia

Czy człowiek posiada jedną tożsamość? Czemu w jednej sytuacji zachowuje się tak, w drugiej zupełnie inaczej, jakby był inną osobą? Czy mamy jedno Ja, czy wiele? Pytania te fascynują nie tylko filozofów, psychologów czy pisarzy, ale również przeciętnych zjadaczy chleba, próbujących odnaleźć się we współczesnym świecie. „Wydanie książki Jakyll i Hyde w języku polskim będzie znaczącym krokiem...

„Wydanie książki Jakyll i Hyde w języku polskim będzie znaczącym krokiem na drodze przybliżania polskiemu odbiorcy dorobku współczesnej nauki o osobowości, a zwłaszcza teorii Ja. Książka znajdzie nabywców wśród szerokiego grona osób zainteresowanych psychologią: rozwojem osobowości, granicami możliwości ludzkich, koncepcją siebie, zdrowiem i zaburzeniami osobowości”.

Z recenzji prof. P. Olesia

[opis wydawcy]

Felicity | 2014-04-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka obszernie opisuje zagadnienie, jednak nie jest to pozycja dla laików chcących dowiedzieć się czegoś o wielorakiej osobowości. Bez przygotowania psychologicznego i podstawowej wiedzy w tej dziedzinie dość trudno przebrnąć przez całość. Myślę jednak że osoby choć trochę zorientowane w temacie będą z tej ksiązki zadowolone.

ForeverFailure | 2014-01-14

Książka dobrze wprowadza w tematykę teorii wielości Ja i pozwala wyrobić sobie zdanie na ten temat. Polecam.

Małgorzata | 2016-03-27
Na półkach: Psychologia, Przeczytane