Zbawcy książek

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Book House
Aleksander

Książka z serii "Już czytam!" to połączenie zabawnej historii i wspaniałych iIustracji, które sprawią, że dzieci pokochają ją od pierwszego czytania! Opowieść napisana prostym, barwnym językiem i dużą czcionką, sprawi, że czytanie stanie się ich największą przyjemnością! W tym tomie czytelnicy przeczytają o trollach w szkolnej bibliotece. Jakie trolle? Halo! Nie, to nie pomyłka! Rety, nie...

W tym tomie czytelnicy przeczytają o trollach w szkolnej bibliotece. Jakie trolle? Halo! Nie, to nie pomyłka! Rety, nie można się przecież na to zgodzić! Trzeba pojmać tego całego trolla i uratować książki!

allison | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Zabawna, ale i mądra opowieść dla najmłodszych czytelników, którzy sami próbują lektury.
Autorka stworzyła pełną humoru historię o dzieciach lubiących czytać, o przyjaznej bibliotece i miłej bibliotekarce Sylwii oraz o złośliwcach wyżywających się na książkach.
Sporo jest tu komicznych sytuacji, zwłaszcza dotyczących konfliktów między dziewczynami i chłopakami, z którymi - jak powszechnie wiadomo - ciągle jest skaranie boskie.
Pojawia się też element tajemnicy, gdy małe bohaterki prowadzą śledztwo w sprawie pewnego trolla niszczącego ich ukochane książki.

Całość napisana jest lekko, z poczuciem humoru, które udziela się czytelnikowi (nawet temu dorosłemu:)). Mimo iż książeczka zawiera sporo pouczających treści, nie ma w niej nachalnego dydaktyzmu.

Na uwagę na pewno zasługują kolorowe ilustracje - równie zabawne jak treść.
Polecam jako wspólną lekturę z dzieckiem, przy której można się uśmiać i po której można porozmawiać - nie tylko o książkach.

kubax84 | 2015-08-20
Przeczytana: sierpień 2014

Jak każdy młody człowiek interesujący się literaturą, mój wzrok potrafi przykuć każda cienka drobnostka, byleby miała wytłoczone gdzieś słowo "książka". Tak też było w przypadku tej książeczki, która odkryłem na półce mej młodszej kuzynki, właśnie dzięki jednemu wyrazowi umieszczonemu na grzbiecie, a która uprzyjemniła mi kilka minut, wystarczające na jej przeczytanie. Pomysł na historię o uwielbiającej czytać dziewczynce, która wraz ze swoją koleżanką pomaga bibliotekarce w wytropieniu tajemniczego osobnika dewastującego książki jest świetny, bo interesujący i zabawny. Wszystko napisane zostało przyjaznym językiem w narracji pierwszoosobowej głównej bohaterki, która jak na podstawówkę posiada duży zasłub słownictwa (przyjemny skutek częstego obcowania z literaturą), ale chociaż z tego właśnie powodu całość nabiera trochę "prostackiego" wymiaru, ten zabieg dodaje tylko całości większego realizmu, tak więc do tekstu nie nożna się w żaden sposób przyczepić - wszystko gra jak w...

Artola | 2015-11-25

Nie powiem nawet, że szkoda czasu. Powiem, że wg mnie książeczka może być dla dzieci szkodliwa, tym bardziej jeśli przeznaczona jest do samodzielnego czytania, więc w podtekście: bez asysty dorosłego. Rodzic uczestniczący w lekturze może jeszcze naprostować niektóre bzdurne określenia czy stereotypy. Dziecko może je przyjąć bezkrytycznie i przez taki pryzmat zacząć patrzeć na świat...Wszak książki są mądre, można im wierzyć i na nich bazować...
Wielkie rozczarowanie. Bardzo słaba książka.

W szkolnej bibliotece ktoś niszczy książki. Dwie dziewczynki chcą wziąć sprawę w swoje ręce i znaleźć sprawcę. Okazuje się, że winny jest drugoroczny czwartoklasista, zwany trollem.

Co mam do zarzucenia książce? Po pierwsze: epitety. Rozumiem, że może to norma w niektórych środowiskach, ale uważam, że w książce nie jest na to miejsce...Dwa: ciągnięcie ucznia za ucho. Trzęsie mnie! Trzy: stereotypy. Dziewczynki lubią czytać, a chłopcy nienawidzą, chłopcy tylko grają na komputerze. Albo...

keys | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016