Michał i złoty puchar

Seria: Już czytam
Wydawnictwo: Book House
Aleksander

Książka z serii "Już czytam!" to połączenie zabawnej historii i wspaniałych iIustracji, które sprawią, że dzieci pokochają ją od pierwszego czytania! Opowieść napisana prostym, barwnym językiem i dużą czcionką, sprawi, że czytanie stanie się ich największą przyjemnością! W tym tomie czytelnik znajdzie skarb! Prawdziwy skarb! Ktoś już jednak ma na niego chrapkę. Czy Michałowi uda się wyśledzić...

W tym tomie czytelnik znajdzie skarb! Prawdziwy skarb! Ktoś już jednak ma na niego chrapkę. Czy Michałowi uda się wyśledzić i złapać złodziei? Czy uratuje złoty puchar?

AnnaSikorska | 2018-01-16

Dzieci to najdociekliwsi i najbardziej bezinteresowni obserwatorzy. Do takich należy Michał, którego poznajemy w czasie światowej zagłady. Wstrząsy i hałas budzą małego bohatera, który szybko biegnie do kuchni i do swojego plecaka pakuje zapasy jedzenia, mające pozwolić przetrwać mu kataklizm. Plecak z prowiantem jest bardzo dobrze napełniony. Michał przemyślał, co może uratować mu życie, dlatego znajdują się tam słodycze i chipsy. Następnie kryje się pod stołem w oczekiwaniu na najgorsze.
Kiedy do kuchni wchodzą rodzice pod stołem zastają syna z plecakiem wypchanym słodyczami. Michał zachęca ich do ratowania życia i robi miejsce obok siebie. Mama i tata wyjaśniają mu, że to nie koniec świata, ale remont ulicy. Hałasy były uciążliwe, ale pewnego dnia ustały. Ulica nadal była rozkopana, ale już nikt nie wiercił, ani nie dudnił. Okazało się, że pod droga odkryto cenny puchar, którego miał strzec ochroniarz. Michał sprawą bardzo się zainteresował i obserwował pracę mężczyzny....

AnnaSikorska | 2016-07-02

ilo99 | 2018-05-06
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 06 maja 2018

Całkiem przyjemne opowiadania. Co prawda dziecko nie czytało ich samodzielnie, więc nie umiem stwierdzić, czy ośmiolatek się nimi zachwyci. Natomiast bez wątpienia mogę napisać, że przedszkolak słuchał z uwagą, przejęty losami bohaterów, którym z wypiekami na policzkach kibicował, gdy łapali przestępców. Książka uczy nowych słówek, a te trudniejsze są po każdej historii wyjaśniane w słowniczku. Polecam.

aminnie | 2018-05-16
Ika | 2018-05-06