Niezwykłe miejsca niezwykłe krainy

Strange Worlds amazing places
83-905429-3-5
albumy
buziaczek197

Wielka wyprawa do najdalszych zakątków naszej planety

| 2014-07-03

Przeczytane - Obejrzane. Moja babcia prenumerowała przez lata Reader's Digest. Przy okazji tego, dostawała pięknie wydane książki, m.in. "Niezwykłe miejsca..".
"Niezwykłe Miejsca - Niezwykłe Krainy" to nie tylko piękne ilustracje. To wielka podróż wokół naszej planety. Mamy tu wszystkim dobrze znany Wielki Kanion Kolorado, Mont Blanc czy Wyspy Galapagos.
Dzięki tej książce odkryłam także mniej znane lub całkowicie nieznane miejsca: Góry Księżycowe, Porcelanową Pustynię czy Skamieniały Las. "Niezwykłe Miejsca.." to podróż do Pałacu w Knossos, podziwianie Petry, odkrycie Migotliwego Miasta. To wyprawa nurtem Amazonki, zwiedzanie Cytadeli w Wielkim Zimbabwe oraz Oazy Nefta. To lot nad Liniami Nazca czy Kilimandżaro.
W książce ma swoje miejsce także wymyślona niebiańska siedziba Szangri-La, Eldorado oraz Pradawny Raj.
Polecam nie tylko miłośnikom podróży.

kingi | 2014-01-24

Jako dziecko raczej przeglądałam obrazki, niż zaczytywałam się w tej pozycji. Jednak z perspektywy ośmiolatki książka okazała się oknem na świat i rozbudziła pragnienia o podróżach.

P1407 | 2016-10-08
Przeczytana: 2009 rok