Cudowny świat. Najpiękniejsze zakątki i krajobrazy

Tłumaczenie: Piotr Art, Roman Palewicz
Wydawnictwo: Reader's Digest
Discovering the Wonders of Our World
83-88243-10-1
albumy
buziaczek197

Cudowny świat to niezapomniana podróż do 138 najwspanialszych i najpiękniejszych miejsc na świecie. W jej trakcie ujrzysz najbardziej malownicze zakątki i krajobrazy, takie jak bagna Everglades na Florydzie, Wzgórza Czekoladowe na Filipinach, Wybrzeże Szkieletowe w Afryce. Poznasz pustynne ssaki, które przez całe życie nie wypijają ani kropli wody, ptaki, które budują gniazda z klimatyzacją,...

W jej trakcie ujrzysz najbardziej malownicze zakątki i krajobrazy, takie jak bagna Everglades na Florydzie, Wzgórza Czekoladowe na Filipinach, Wybrzeże Szkieletowe w Afryce. Poznasz pustynne ssaki, które przez całe życie nie wypijają ani kropli wody, ptaki, które budują gniazda z klimatyzacją, krokodyle żyjące w jaskiniach.

Na końcu książki znajdziesz informacje na temat sił, które kształtują Ziemię. Przejrzyste rysunki wyjaśnią ci zjawiska i procesy zachodzące w przyrodzie, mapy i tablice pomogą zlokalizować najwyższe góry, najgłębsze doliny i głębie oceaniczne, najdłuższe rzeki i lodowce.

Odwiedzisz wszystkie kontynenty, nie opuszczając ulubionego fotela.

Monika | 2016-07-02
niulka | 2015-03-16