Najsłynniejsze samobójstwa świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najsłynniejsze Afery Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Olena

Wielu znanych ludzi popełniło samobójstwo. Targnęli się na swoje życie z powodu załamania psychicznego, tragedii osobistej bądź politycznego upadku. Zdarzały się również przypadki, iż przyczyną samobójstwa był rozkaz przełożonego. Znany niemiecki historyk przedstawia dzieje i analizuje motywy samobójstw ośmiu znanych postaci: od Heinricha von Kleista do Ernesta Hemingwaya.

KSIĄŻKI Z NASZYCH PÓŁEK – recenzja IV
Friedrich Weissensteiner – Najsłynniejsze samobójstwa świata

Pewnego majowego dnia w murach krakowskiej Księgarni na Szewskiej zagościły dwie nastoletnie dziewczyny. Pilnując działu historycznego, kątem oka spoglądałem na to, jak lustrowały zgromadzone na regałach tytuły. W pewnym momencie zauważyłem, iż sięgają po niepokaźną, niebieską książkę, a chwilę później usłyszałem słowa jednej z nich: "Najsłynniejsze samobójstwa? Na pewno będzie tu Kurt Cobain!". Lecz nie, o wokaliście i gitarzyście Nirvany w książce najwyraźniej nic nie było napisane, gdyż dziewczęta odłożyły tomik, dezaprobująco kręcąc głowami. Gdy już opuściły salę, ja skwapliwie chwyciłem w dłonie wspomniany tytuł. Przejrzawszy spis treści książki, stwierdziłem – cały szacunek dla Pana, Panie Cobain, ale tu to jednak Pan by nie pasował.

Przeczytanie rzeczonej książeczki nie było dla mnie zajęciem absorbującym dużych rezerw czasu, tak więc powinna ona zainteresować wszelkiej...

Goliardus | 2016-08-08
Kattowitz | 2015-02-20