Królestwo dzikiej przyrody: ostatnie dziewicze krajobrazy na Ziemi

Tłumaczenie: Wacław Petrycki
Wydawnictwo: Świat Książki
The Atlas of Wild Places
83-7129-170-1
Róża_Bzowa

Album „Królestwo dzikiej przyrody” umożliwia podziwianie majestatu i piękna nieskalanych krajobrazów bez narażania ich na niebezpieczeństwo stałego kontaktu z cywilizacją. Wraz z autorami tekstów i wspaniałych zdjęć odwiedzamy ponad czterdzieści zakątków świata, w których natura pozostała nie oswojona . Obserwujemy harce białych arktycznych wilków na kanadyjskiej Wyspie Ellesmere'a , przedzieramy się przez mokradła Okefenokee na pograniczu stanów Georgia i Floryda, podziwiamy niezwykłe kształty gór Tibesti położonych w sercu Sahary, wznosimy oczy ku kryjącym się w chmurach szczytom Pamiru, zaglądamy w wyrzucający dym i popiół krater wulkanu Krakatau ... Towarzyszące temu tekstowi mapki ukazują położenie charakteryzowanego obszaru, a rysunki obrazujące czynniki klimatyczne i ukształtowanie terenu w przystępny sposób tłumaczą jego ekologiczną specyfikę.
Każdy, kto choć raz usłyszał zew dzikiej natury i poczuł pragnienie spotkania z przyrodą nie tkniętą ręką człowieka – chętnie wyruszy wraz z twórcami książki na tę wędrówkę.

Marysieńka | 2011-12-30
Przeczytana: 2002 rok

Ta pozycja to fascynująca podróż przez wszystkie kontynenty. Na każdym są nadal jeszcze miejsca dziewicze, wspaniałe rezerwaty przyrody, Parki Narodowe. Poznajemy roślinność i zwierzęta charakterystyczne dla danego miejsca. Ksiązka jest bogato ilustrowana kolorowymi zdjęciami, schematami i przekrojami geologicznymi. Każdy kolejny obszar jest zwięźle aczkolwiek wyczerpująco i bardzo zrozumiale opisany, dlatego każdy czytelnik może z przyjemnością zatopić się w lekturze. Napewno dzięki tej pozycji można poszerzyć swoją wiedzę na temat ogólnie pojętej geografii naszej cudownej planety. Polecam.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-18