Los tak chciał : niepublikowany wywiad z trenerem Kazimierzem Górskim

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
978-83-7424-295-0
literatura faktu
ma_niusia

Książka zawiera niepublikowany wywiad z Kazimierzem Górskim. Legendarny trener wspomina nie tylko fakty z życia prywatnego i zawodowego, ale przede wszystkim mówi o nieprzemijających wartościach, zarówno dotyczących świata sportu, jak i życia rodzinnego. Na przykładzie relacji w jego „złotej jedenastce” stara się pokazać, czego brakuje we współczesnej piłce nożnej w Polsce, a także ogólnie w świecie sportu. Pojawiają się w tym kontekście takie pojęcia, jak: uczciwość, komercja, pieniądze w sporcie, wola walki, gra dla wygranej, taktyka, modlitwa… Pan Kazimierz udziela rad, z których na pewno wiele mogą skorzystać trenerzy oraz młodzi sportowcy.

Drugą, obszerną część książki stanowią wypowiedzi różnych osób związanych z Kazimierzem Górskim: rodziny, przyjaciół, sportowców. Całości dopełnia około 60 pięknych zdjęć. Fotografie są tak dobrane, że chronologicznie ilustrują życie Kazimierza Górskiego – od czasów lwowskich, gdzie się urodził, przez wydarzenia rodzinne (z żoną, dziećmi, przyjaciółmi) i sportowe (okres klubowy w Polsce, Grecji, „złota jedenastka”, mistrzostwo świata w 1974 r.), po ostatnią drogę na cmentarz na Powązkach.

ma_niusia | 2010-11-23
Przeczytana: 08 lipca 2010

Wyjątkowe wspomnienie o Kazimierzu Górskim.

utu13 | 2016-11-08
Przeczytana: 16 maja 2014