Suicydologia. Rocznik Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, tom IV, 2008

Wydawnictwo: Via Medica
czasopisma
Róża_Bzowa

Redaktor naczelny: Bronon Hołyst. Spis treści: PREWENCJA ZACHOWAŃ SAMOBÓJCZYCH - Promocja zdrowia psychicznego jako działania zapobiegające samobójstwom - Jan Czesław Czabała, Dorota Danielewicz, Anna Hryniewicka, Jarosław Rola, Ewa Zasępa; - Warszawski Program Edukacyjno-Profilaktyczny w zakresie zachowań autoagresywnych wśród młodzieży - Małgorzata Łuba, Anita Młodożeniec, Włodzimierz A....

Redaktor naczelny: Bronon Hołyst.

Spis treści:

PREWENCJA ZACHOWAŃ SAMOBÓJCZYCH
- Warszawski Program Edukacyjno-Profilaktyczny w zakresie zachowań autoagresywnych wśród młodzieży - Małgorzata Łuba, Anita Młodożeniec, Włodzimierz A. Brodniak;

CZYNNIKI RYZYKA SUICYDALNEGO
- Ocena klinicznych czynników ryzyka samobójstwa - Anita Młodożeniec;
- Zachowania autodestrukcyjne u chorych z rozpoznaniem schizofrenii - Konstantinos Tsirigotis, Wojciech Gruszczyński;
- Depresja i poczucie beznadziejności a zachowania samobójcze wśród chorych na schizofrenię. Przegląd literatury - Marta Makara-Studzińska, Anna Koślak;
- Samouszkodzenia wśród więźniów a czynniki psychospołeczne - Agata Orzechowska, Adam Wysokiński, Anna Bałecka, Rafał Drozda, Antoni Florkowski, Piotr Gałecki, Krzysztof Zboralski, Monika Talarkowska;

MOTYWACJA ZACHOWAŃ SAMOBÓJCZYCH
- Oddziaływania terapeutyczne wpływające na pamięć autobiograficzną osób zagrożonych samobójstwem - Andrzej Hankała;
- Autodestruktywność pośrednia u osób po próbach samobójczych - Konstantinos Tsirigotis, Wojciech Gruszczyński, Marta Kruszyna;
- Zaburzenia procesu wartościowania w etiologii prób samobójczych - Sara Filipiak;
- Pomoc terapeutyczna w sytuacji podjęcia decyzji o samobójstwie - Andrzej Śliwerski;

RAPORT SPECJALNY
- Model motywacji zachowań samobójczych - Bronon Hołyst;

SPRAWOZDANIE
-Suicydologia na początku XXI wieku na podstawie tematyki międzynarodowych konferencji - Agnieszka Gmitrowicz;

KOMENTARZ
- Bioetyczne dylematy badań nad samobójstwami wśród osób i rodzin z chorobą Huntingtona - Marzena Binczycka-Anholcer, Jerzy T. Marcinkowski, Daniel Zielonka;

INFORMACJA O ŚWIATOWYM DNIU ZAPOBIEGANIA SAMOBÓJSTWOM
- Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom - 10 września 2008 roku.

• Roland
  • Bang bang! Wystrzałowy samochód
  • Czarna Madonna
Roland
Stephen King

6,91 (5640 ocen i opinii)
Błękit
Lisa Glass